• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-9684-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار:

ساعت كار ادارات استان مرکزی از شنبه به حالت عادي بازمي گردد

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي گفت: با توجه به گذر از پيك مصرف انرژي ساعت كار ادارات از روز شنبه به حالت عادي(٧:٣٠) بازمي گردد .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سعيد فرخي در جلسه شوراي اداري که با حضور سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رياست جمهوري برگزار شد، گزارشي از صرفه جويي انجام شده در سه ماهه نخست سال در حوزه انرژي ارائه كرد و افزود: استان مركزي بواسطه استقرار واحدهاي صنعتي كوچك و بزرگ يكي از استان هاي صنعتي كشور به شمار مي رود و قطع برق مشكلاتي را براي اين صنايع به همراه دارد .

وي با بیان اینکه از اول ارديبهشت ماه مديران اجرايي مكلف شدند از تعويق در پرداخت هزينه هاي انرژي پرهيز و سالانه ٢٠ درصد در كاهش مصرف صرفه جويي كنند، اضافه كرد: با تصميمات اتخاذ شده تغيير ساعات كار دستگاهي، استفاده از مولد اضطراري از ساعت ١٢ تا ١٨ و استفاده از مولد برق با قدرت بيش از ١٠٠ كيلووات براي بخش كشاورزي در دستور كار قرار گرفت .

فرخي عنوان كرد: با اجراي مصوبه تغيير ساعت كار ادارات از ١٦ تيرماه ٨٥ دستگاه اجرايي مورد ارزيابي قرار گرفت به طوري كه ميزان مصرف برق ١٤ دستگاه در سه ماهه نخست سال جاري در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته به كمتر از ١٠ درصد رسید، ٦٤ دستگاه عملكرد قابل قبول داشته اند و مابقي نيز داراي مصرف بالايي بوده اند .

وي به ترتيب، بنياد مسكن و سازمان صنعت، معدن و تجارت را در جايگاه اول و دوم دستگاه هاي اجرايي موفق در بحث صرفه جويي برق اعلام كرد .

وي اضافه كرد: با سه اقدام مصوب و انجام شده روزانه ٣٥ مگاوات صرفه جويي (معادل ٤ درصد ميانگين مصرف)در استان انجام گرفته است و ٢٠ تا ٣٥ درصد در كاهش خاموشي ها نيز موثر بوده است .

فرخي گفت: با توجه به گذر از پيك مصرف، آغاز ساعت كار ادارات كه از ابتداي تيرماه به ٦:٣٠ تغيير يافته بود از شنبه ٢٠ مردادماه به حالت عادي(٧:٣٠) باز مي گردد .

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي با بيان اينكه از ابتداي سال تاكنون بحث الگوي مصرف آب و برق مدنظر قرار گرفت، گفت: با شروع فصل سرما الگوي مصرف در بخش گاز نيز مورد توجه خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: