• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-3592-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

دری نجف آبادی:

تحریم فرصتی برای سازندگی کشور است

خطیب جمعه اراک با تاکید بر اینکه ملت ما به برکت مقاومت می تواند قلل بزرگی را فتح کند، افزود: تحریم فرصتی برای سازندگی کشور است.

  به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک بر لزوم توجه به اهمیت روز جمعه و تاکیدات آموزه های اسلامی بر توجه به این مهم اظهار کرد: نماز جمعه سنگر عزت، شرف و انتظار است و باید قدر دانسته شود .

وی با بیان اینکه یکی از بلندترین مفاهیم دینی و مجاهدانه در اسلام مفهوم انتظار است، گفت: انتظار فرج از بزرگترین گشایش هاست و معنای آن ناامید نشدن و مایوس نشدن است .

دری نجف آبادی با بیان اینکه مسلمانان پیوند محکمی با گذشته تاریخ و پیامبران بزرگ الهی دارند گفت: شیعیان باید علی گونه زندگی کنند و نباید نسبت به اتفاقات سیاسی اجتماعی دنیای اسلام بی تفاوت باشند .

وی اظهار کرد: تجربیات تاریخی نشان می دهد که اگر مسلمانان و مردم منطقه به موقع نسبت به حضور و قدرت گرفتن جنایتکارانی همچون اسرائیل و آل سعود در منطقه عکس العمل نشان داده و از جان گرفتن آنها جلوگیری می کردند، شرایط امروز را در منطقه شاهد نبودیم .

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه نباید در این موارد سهل انگاری صورت بگیرد گفت: دشمنان تمام تلاش خود را برای راه انداختن جنگ روانی علیه کشور ما بکار گرفته و انسان های فرصت طلب را برای دستیابی به اهداف خود بکار گرفته اند، در این شرایط باید هوشیار باشیم .

وی بزرگترین پشتوانه انسان را تکیه بر خدا دانست و با اشاره به ایام شهادت جواد الائمه (ع) و اهمیت این ایام، بر لزوم توجه به ایامی که در پیش است، از جمله روز عرفه و دهه ذی الحجه و ایام این ماه پربرکت تاکید کرد .

دری نجف آبادی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ایام ازدواج امیرالمومنین(ع) و حصرت فاطمه(س)، این ازدواج را الگوی کاملی برای جوانان دانست و با تاکید بر لزوم پرهیز از سخت گیری در ازدواج اظهار کرد: تاخیر در ازدواج و فرزندآوری مشکلات بسیاری را برای خانواده ها و کشور ایجاد می کند .

وی با بیان اینکه ازدواج اصل است و مسائل حاشیه ای را در این خصوص نباید مورد توجه قرار داد گفت: برخی هزینه های کمرشکن را نباید به جوانان تحمیل کرد .

دری نجف آبادی به آفات تاخیر در ازدواج و فرزندآوری اشاره کرد و افزود: افرایش سن ازدواج بویژه درخصوص زنان به صلاح نیست و تاخیر در ازدواج به فتنه و فساد و آسیب های اجتماعی منجر می شود .

وی یکی از مهمترین دلایل ضرورت توجه ویژه به ازدواج را موضوع کاهش جمعیت و لزوم جبران آن عنوان کرد .

وی همچنین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز مقاومت و سالگرد جنگ 33 روزه حزب الله در مقابل اسراییل گفت: این مقاومت درس بزرگی برای ماست .

وی با تاکید بر اینکه ملت ما به برکت مقاومت می تواند قلل بزرگی را فتح کند افزود: مصداق این توانمندی دستاوردهایی است که در جریان جنگ تحمیلی کسب کردیم .

دری نجف آبادی با تاکید بر حرکت امیدوارانه در کشور گفت: با فکر و تلاش مجاهدانه می توان شرایط موجود را با موفقیت پشت سر گذاشت. تمامی مراکز علمی صنعتی و تحقیقاتی باید به محل پیشرفت و کسب عزت تبدیل شوند .

وی تحریم را فرصتی برای سازندگی کشور دانست و گفت: آمریکا در 400 سال گذشته با غارت دیگر کشورها به آمریکای امروز تبدیل شده است. ما غارتگر نیستیم و نباید اسیر دلار آمریکا شویم .

دری نجف آبادی افزود: با سیاست های اخیر دولت آرامش نسبی در بازار ارز بوجود آمده است. در این شرایط باید برای صادرات برنامه ریزی انجام شود. استان مرکزی توان دستیابی به صادرات غیر نفتی تا حدود 1.5 میلیارد دلار را داراست .

  وی بر لزوم نظارت دولت بر قیمت ها بویژه درخصوص کالاهای اساسی و واجبات زندگی مردم تاکید کرد و گفت: یک پیشنهاد برای افزایش مشارکت مردم استان در سرمایه گذاری ها، ایجاد شرکت سرمایه گذاری استانی با مشارکت مردم در قالب سهامی عام است. در این صورت مردم می توانند نسبت به خرید سهام شرکت های بزرگ نفتی استان اعم از نیروگاه، پالایشگاه و پتروشیمی اقدام کنند تا هم سرمایه های موجود در دست مردم به جریان بیفتد و هم اقدامی صورت گیرد که آثار تورمی بهمراه ندارد.

دری نجف آبادی بر لزوم تلاش دولت برای رفع معضل بیکاری تاکید کرد و گفت: رکود بدتر از تورم است و نباید به جامعه تحمیل شود. در این میان نقدینگی بانک ها و موسسات اعتباری می تواند در رفع مشکلات اقتصادی بسیار تاثیرگذار باشد.

وی راه اندازی کارگاه ها و صنایع کوچک را در مسیر رشد و توسعه استان و رفع معضلات اقتصادی و بیکاری موثر دانست و خواستار همکاری بانک ها در این حوزه و در کنار آن افزایش نرخ مالیات برای پول های بادآورده شد.

تاکید بر وحدت و یکپارچگی و تلاش همه جانبه قوای سه گانه و مردم در راستای رفع نارسایی های داخلی از دیگر موارد مورد اشاره خطیب جمعه اراک بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: