• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4891-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

پیش بینی برداشت 15 تن انگور زودرس در هزاوه

کارشناس مسئول باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان اراک با اشاره به اینکه برداشت ارقام انگور از ماه قبل در هزاوه شروع شده و تا پایان مهرماه ادامه دارد، گفت: پیش بینی برداشت سال جاری برای ارقام زودرس انگور در روستای هزاوه 15 تن است.

حسین عقیلی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با بیان اینکه درسال جاری 300 هکتار انگور در روستای هزاوه کشت شده است، گفت: بیشتر ارقام انگور کاشت شده، شامل ارقام عسگری، بی دانه سفید و قرمز و ارقام انگور زودرس همچون انگور یاقوتی است، در واقع حدود 8 نوع رقم انگور در هزاوه کاشت می شود. بیشترین سطح کشت انگور در هزاوه مربوط به انگور عسگری است و سپس رقم انگور بی دانه بیشترین سطح کشت را داراست.

وی ادامه داد: متوسط برداشت انگور 18 تن در هر هکتار است. برداشت ارقام انگور از ماه قبل در هزاوه شروع شده و تا پایان مهرماه ادامه دارد. برای ارقام زودرس پیش بینی ما برداشت 15 تن در سال جاری است. به دلیل سرمازدگی که در سال گذشته در باغات این منطقه اتفاق افتاد، شاهد افزایش برداشت محصول نسبت به سال گذشته نخواهیم بود.

کارشناس مسئول باغبانی شهرستان اراک تصریح کرد: چون در روستای هزاوه از انگور فرآورده های مختلفی همچون شیره، کشمش و باسلق تولید می شود به همین خاطر تازه خوری های انگور بیشتر در استان به فروش می رسد ولی محصولات فرآوری شده انگور به سایر استان های همجوار صادر می شود.

عقیلی در پایان بیان کرد: اغلب محصولات باغی برداشت شده در فصل تابستان در روستای هزاوه انگور و سپس گردو است، که برداشت گردو در این شهرستان از اواخر شهریورماه شروع خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: