• یکشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-287-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

اولویت های پژوهشی استان مرکزی در سال 97 تعیین شد

8 عنوان پژوهش به عنوان اولویت های پژوهشی استان مرکزی در سال 97 تعیین شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید موسایی مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری مرکزی در حاشیه دومین جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان به موارد مطرح شده در این کارگروه پرداخت و اظهار کرد: دستور کار اول در خصوص بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری پیرامون طرح های پژوهشی استان در سال 97 بود .

وی ادامه داد: این طرح در جلسه کارگروه قبلی مطرح و در کمیته کارشناسی ذیل کارگروه به جمع بندی رسیده بود و نتیجه آن به شورای برنامه ریزی و توسعه استان جهت تصویب ارائه شده بود .

موسایی درخصوص اینکه بنا به تشخیص شورای برنامه ریزی و توسعه استان، این موضوع جهت بررسی مجددا به کارگروه آمد، افزود: پیرامون هشت عنوان اولویت تصمیم گیری شد و بنا شد که این عناوین اولویت های پژوهشی استان در سال 1397 باشند .

وی در رابطه با دستور کار دوم که مربوط به بررسی اقدامات انجام شده در راستای اجرای مفاد بند (ط) تبصره (9) قانون بودجه سال 97 بود بیان کرد: بر این اساس بایستی بخشی از درآمدهای شرکت ها و بانک های سودده صرف امور پژوهشی شود .

وی گفت: مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فهرستی از اینگونه شرکت ها را در استان احصا کند و ضمن اینکه با آنها در مکاتبه است راهکار های اجرایی شدن این موضوع را تدوین کند تا از اعتبارات این بخش هم به حوزه پژوهش های استان در راستای رفع مشکلات و مسائل استان کمک شود.

موسایی دستور کار سوم را در رابطه با برگزاری دومین نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان بیان و اظهار کرد: کلیات این موضوع در جلسه قبل کارگروه به تصویب رسیده بود و در این جلسه ترکیب اعضای کمیته های چهارگانه ذیل این ستاد به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و با نظرات اصلاحی اعضای کارگروه در ترکیب اعضا تغییراتی ایجاد شد تا مراحل اجرایی نمایشگاه با جدیت پیگیری شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: