• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-5284-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی:

وضعيت تردد معلولان در اراك مناسب نيست/نمي توانيم ساختمان بهزيستي اراك را تخليه كنيم

مديركل بهزيستي استان مركزي گفت: وضعيت اياب و ذهاب معلولان در اراك مناسب نيست .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، زهرا اميني با حضور در صحن رسمي شوراي شهر اراك با تشريح قانون جامع حقوق معلولان و مشكلات موجود در امر اياب و ذهاب معلولان در شهر اراك بيان كرد: امسال فصل دوم قانون و آيين نامه اجرايي به استان ابلاغ شده است و براساس اين آيين نامه شهرداري ها بايد در احداث ساختمان ها، اماكن و معابر و ايجاد تجهيزات لازم امكانات لازم را فراهم كند .

وي با تاكيد بر اينكه اراک در بحث مناسب سازي محيط و اياب و ذهاب معلولان اراك وضعيت خوبي ندارد، افزود: اين شرايط مي طلبد كه با اختصاص اعتبارات تملك سرمايه اي و اعتبارات، شهرداري اهتمام ويژه اي در مناسب سازي صورت دهد .

اميني با اشاره به تلاش در جهت ارتقاي سطح استقلال عملكرد و زندگي معلولان گفت: استان مركزي داراي ٣٢ هزار معلول است كه از اين تعداد ١٧ هزار نفر مربوط به شهرستان اراك هستند و وضعيت شهر به شكلي است كه همواره در تردد معلولان مشکلات مشهود است .

وي عنوان كرد: لازم است در ساخت و سازها و ارائه پايان كار تسهيلگري تردد معلولان به عنوان يك شاخص و آيتم پايان كار لحاظ شود و استانداردهاي ويژه اين جامعه در نظر گرفته شود .

مديركل بهزيستي استان مركزي پيشنهاد داد: در بحث مناسب سازي ها از توان معلولان و كارشناسان آشنا به اين استانداردها استفاده شود، قبل از آغاز پروژه ها و ساخت و سازها در شهر از كارشناس ناظر بهزيستي در جهت مناسب سازي استفاده شود و شهردار با توجه به تام الاختيار نبودن نمايندگان مجموعه شهرداري شخصا در جلسات ستاد مناسب سازي حضور داشته باشد. مناسب سازي اتوبوس ها نیز تا اين لحظه انجام نشده است و لازم است در اين راستا شهرداري اقدام كند .

وي با اشاره به احداث پايگاه خدمات اجتماعي در كوي امام علي(ع) از سال ١٣٩٠ تاكنون بيان كرد: اين پروژه هفت سال به طول انجاميده و طي ٦ ماه اخير روند كار احداث كليد خورده است، اعتبار لازم براي اين پروژه ٣٣٥ ميليون تومان است كه مقرر بود تا شهريورماه بهره برداري شود كه در حال حاضر به دليل نبود اعتبارات لازم و همچنين عوارض ٣٠ ميليون توماني جهت پرداخت به شهرداري كار متوقف شده است .

اميني همچنين خواستار اختصاص فضايي جهت غربالگري معتادان متجاهر قبل از ورود به كمپ ماده ١٦ شد و در خصوص ساختمان بهزيستي شهرستان اراك بيان كرد: متاسفانه شهرداري منطقه ٥ اراك سه روز است كه آب ساختمان بهزيستي شهرستان را قطع كرده كه دليل آن دقيق مشخص نيست .

وي گفت: اين ساختمان متعلق به شهرداري است، البته سندي در اين راستا در اختيار نيست، اما طي ٣٠ سال اخير بهره برداري از اين ساختمان به بهزيستي اراك سپرده شده است. شهرداری خواستار پس گرفتن اين ساختمان است، اما بهزيستي هيچ فضا و ساختماني براي انتقال از اين اداره ندارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: