• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-5584-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تکلیف تملک 193 میلیارد ریالی در اراک باید مشخص شود

یک عضو شورای شهر اراک خواستار شفاف‌سازی و تعیین تکلیف شهرداری نسبت به یک مورد تملک به قیمت 193 میلیارد ریال شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، پیمان رشیدی در صحن رسمی شورای اسلامی شهر اراک با اشاره به یک مورد تملک انجام شده در یکی از نقاط اراک به مبلغ 193 میلیارد ریال عنوان کرد: این موضوع را از طریق رسانه‌ها متوجه شدیم در صورتی که براساس شنیده‌ها ارزش واقعی این تملک 20 میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از طریق معاونت اقتصادی شهرداری اراک در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر پیگیری شد و باتوجه به اینکه اداره تملکات و مستغلات زیرمجموعه این معاونت است از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد و دریافت پاسخ را شهردار اراک ارجاع داد، گفت: شهردار اراک نیز از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و برای پیگیری موضوع خواستار فرصت یک هفته‌ای  است که این روند قابل قبول نیست.

رشیدی تصریح کرد: این تملک حدود یک ماه پیش انجام شده است و تمام شهر از آن مطلع هستند، اما شهردار با اظهار بی‌اطلاعی پاسخگویی را به یک هفته بعد موکول می‌کند و حتی براساس جلسات برگزار شده در مجموعه شهرداری، برخی از افراد خواستار ارائه مستنداتی مبنی بر اشتباه بودن این تملک و تخلفات صورت گرفته هستند.

وی با تاکید براینکه ما تنها در پی شفاف‌‌سازی و بیان اصل موضوع به صورت علنی و واضح به مردم هستیم، افزود: شهردار متاسفانه پاسخگو نبودند، همه نهادهای نظارتی و مسئولان استان از این موضوع مطلع هستند و حتی خود شهردار هم نسبت به موضوع اطلاع دارد، اما این عدم پاسخگویی پذیرفتنی نیست درصورتی که در همین جلسه باید شفاف و صریح به شورا، مردم و رسانه‌ها پاسخی روشن می‌دادند.

رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر اراک بیان کرد: شورای پنجم قول اتاق شیشه‌ای را به شهروندان داده است، جلسه غیرغلنی مفهومی ندارد که شهردار پاسخ را به این جلسه موکول می‌کند، بلکه باید این موضوع مهم شفاف بیان شود، امروز شهرداری قِران قِران برای انجام یک پروژه اعتبار و منابع مالی جمع می‌کند تا معبری باز شود، اما به یکباره چنین اتفاق و تملکی رخ می‌دهند که من تنها به یک مورد آن اشاره کردم.

وی اضافه کرد: موضوع این تملک به هیچ عنوان شفاف نیست، چرا باید یک ملک در گوشه‌ای در اراک تملک شود که هیچ اولویتی برای شورای پنجم و شهرداری ندارد؟ تملک این ملک تخلف آشکار است چراکه شورا تنها برای تملکاتی تا سقف 2 میلیارد تومان به شهردار تفویض اختیار کرده است و باتوجه به اینکه این تملک بیش از 2 میلیارد تومان بوده است باید از شورای شهر کسب اجازه می‌شد و به تصویب می‌رسید که این امر انجام نشده است و با تمام این تفاسیر توضیحی هم داده نمی‌شود.

رشیدی با بیان اینکه چه اتفاقی در شهر در حال رخ‌دادن است؟ گفت: چه اتفاقی افتاده که چنین تملکی صورت گرفته است؟ باید این موضوع شفاف‌سازی می‌شد و شهردار پاسخگو می‌بود که انجام نشد، اما قطعا در هفته آینده پیگیر خواهیم بود تا پاسخ روشنی از شهردار دریافت کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: