• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2291-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

1800 میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری در اراک تعریف شد

سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری اراک گفت: 28 پروژه با حجم سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومان در اراک تعریف شد.

فرامرز مهاجرانی در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: اخیرا هشت پروژه کلان و 20 پروژه خرد در اراک تعریف شده است که پروژه های کلان شامل پروژه دره گردو، بام اراک در منطقه سردشت، معدن سنگ، انتقال صنوف مزاحم که طرح آن اصلاح شده است، احداث استخر پارک بانوان، پارک شهید باهنر، پروژه 414 واحد مسکونی کوی کوثر، پارک 45 هکتاری انتهای خیابان هپکو که کاربری های مختلف همچون بوستان، کافی شاپ، رستوران، زمین بازی و ... برای آن طرحی شده است، می شوند.

وی ارزش سرمایه گذاری این 28 پروژه خرد و کلان در اراک را 1800 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: برای جذب سرمایه گذار رایزنی های بسیاری در دستور کار است و حتی در همایش گردشگری هفته گذشته در تهران با تعدادی سرمایه گذار صحبت و پروژه ها ارائه و قرارهای کاری برای حضور در اراک و بازدید پروژه ها نیز در نظرگرفته شد.

مهاجرانی تصریح کرد: سازمان برای جذب سرمایه گذار در اراک برنامه های بلند مدت ترتیب داده است که یکی از برنامه ها ارتباط با اتاق بازرگانی ایران است، اتاق ایران با کشورهای مختلف اتاق مشترک دارد که از این طریق می توان برنامه هایی را برای جذب سرمایه گذاران خارجی داشت.

وی با اشاره به عضویت مهدی نیا نایب رییس اتاق بازرگانی استان مرکزی در هیات مدیره سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری اراک بیان کرد: مهدی نیا به دلیل ارتباط داخلی و خارجی قوی می تواند پتانسیل قوی برای جذب سرمایه گذار و کمک به سازمان در جهت تسهیل گری این روند باشد که هفته گذشته با ابلاغ حکم وی از سوی شهردار اراک رسما به عضویت هیات مدیره سازمان درآمد.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری اراک در خصوص سرمایه گذاری های صورت گرفته از ابتدای کار سازمان تاکنون عنوان کرد: اخیرا قرارداد پروژه استخر شهرداری با رقم سرمایه گذاری یک میلیارد تومان به سرانجام رسید که ظرف 2 هفته آینده کار پروژه آغاز می شود، همچنین قرارداد پروژه تجهیز و طبخ آبزیان در پارک شهر و ایجاد فضای مناسب مانند آلاچیق با سرمایه گذاری 500 میلیون تومان با سرمایه گذار منعقد شد و چندین سرمایه گذار نیز برای ایجاد غرفه های مخلتف در دره گردو نیز اعلام آمادگی کرده اند که کلیه این سرمایه گذاران بومی استان هستند.

وی اضافه کرد: پروژه ایجاد جایگاه بنزین تک سکو نیز در دستور کار قرار دارد که براساس آن 5 جایگاه با اشتغال بین 10 تا 15 نفر و حجم سرمایه گذاری 4 میلیارد تومان ایجاد خواهد شد، سرمایه گذاران غیربومی از اصفهان، یزد و ملایر برای شرکت در پروژه اعلام آمادگی کرده اند که به زودی برنده این سرمایه گذاری معرفی می شود.

مهاجرانی حجم سرمایه گذاری صورت گرفته تاکنون در اراک توسط سرمایه گذاران بومی و غیربومی را حدود 6 میلیارد تومان عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: