• پنجشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2891-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

ثبت نام ۲۶۰ معدن برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران/زمین نمایشگاه هنوز واگذار نشده

مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: یکی از اقداماتی که برای برگزاری نمایشگاه یازدهم انجام شده راه اندازی کمپین حضور ۵۰۰ معدن در این نمایشگاه است که استقبال بسیار خوبی از این کمپین شده و تاکنون حدودا ۲۶۰ معدن برای حضور در نمایشگاه یازدهم ثبت نام کرده اند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد حلاجیان در دهمین جلسه شورای سیاستگذاری صنعت سنگ استان مرکزی که به صورت مشترک با کمیسیون معدن اتاق بازرگانی استان با حضور  رئیس و معاونین سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی و اعضای کمیسیون معدن اتاق بازرگانی و هیئت مدیره انجمن معدن کاران و بهره برداران استان مرکزی در محل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده جهت برگزاری نمایشگاه، درخصوص بازاریابی معادن جدید افزود: برای تمامی سنگ های کوپ که به این نمایشگاه ارسال می شود بازاریابی انجام خواهد شد و تبلیغات گسترده ای برای آنها صورت خواهد گرفت تا سنگ های کوپ که به این نمایشگاه ارسال می شود به فروش برسد. این نمایشگاه بهترین فرصت برای معادنی است که تازه کار خود را شروع کرده اند و سنگ معدن آنها هنوز ناشناخته است .

مدیر اجرایی نمایشگاه سنگ ایران درخصوص تبلیغات این دوره از نمایشگاه گفت: تبلیغات بین المللی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حدودا یک سال است که در مجلات مختلف خارجی انجام می شود و مدیران مسئول این مجلات در نمایشگاه یازدهم حضور خواهند داشت .

حلاجیان از حضور کمرنگ شرکت های ماشین آلات در نمایشگاه یازدهم بدلیل نوسانات قیمت ارز خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به نوسانات قیمت ارز حضور شرکت های تولید کننده ماشین آلات خارجی و داخلی  در نمایشگاه یازدهم کمتر از سال گذشته است به همین دلیل از رییس صنعت و معدن استان درخواست داریم که بسترهای لازم برای حضور شرکت هپکو اراک که به نوعی تنها تولید کننده ماشین آلات سنگین در ایران است را فراهم کنند .

در ادامه بهنام نیکفر مدیر عامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران نیز اظهار کرد: مهمترین درخواستی که ما از مسئولین داریم این است که زمین نمایشگاه را به صورت قطعی به ما واگذار کنند. روند واگذاری این زمین بسیار طولانی شده و تاکنون چند مسئول آمده اند و رفته اند اما هنوز این زمین به ما واگذار نشده است .

وی ادامه داد: تمامی ساخت و سازهایی که در این نمایشگاه انجام می شود با سرمایه بخش خصوصی است و ما باید در مورد واگذار شدن زمین اطمینان های لازم را به بخش خصوصی بدهیم تا آنها بتوانند با خیال راحت در این مجموعه سرمایه گذاری کنند. به محض واگذاری زمین اقدامات لازم برای ساخت هتل و گمرک و سالن های جدید انجام خواهد شد .

نیکفر با اشاره به عودت بخشی از هزینه ها توسط سازمان توسعه و تجارت گفت: طبق قانون، سازمان توسعه و تجارت می بایست 10 درصد از مبلغی که ما در این مجموعه هزینه کرده ایم را به صورت بلاعوض به ما پرداخت کند اما تاکنون این واگذاری صورت نگرفته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: