• پنجشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2991-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن صنفی سنگبران محلات و نیمور عنوان کرد:

حضور کمرنگ اتاق بازرگانی استان مرکزی در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران

رئیس انجمن صنفی سنگبران محلات و نیمور از آنچه حضور کمرنگ اتاق بازرگانی در دوره های مختلف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد، انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حسین سروش در دهمین جلسه شورای سیاستگذاری صنعت سنگ استان مرکزی که به صورت مشترک با کمیسیون معدن اتاق بازرگانی استان برگزار شد، ضمن برشمردن اهداف برگزاری نمایشگاه سنگ گفت: مهمترین هدف برگزاری این نمایشگاه توسعه و افزایش صادرات سنگ است. مسئولین نمایشگاه تاکنون تمامی تلاش خود را برای رسیدن به این هدف انجام داده اند و از این پس نیز انجام خواهند داد .

وی از جای خالی اتاق بازرگانی استان در نمایشگاه سنگ انتقاد کرد و افزود: یکی از مهمترین وظایف اتاق بازرگانی، رشد و توسعه صادرات است اما جای اتاق بازرگانی استان در این نمایشگاه خالی بوده و از بدو تاسیس این نمایشگاه تاکنون اتاق بازرگانی حضوری کمرنگ در این نمایشگاه داشته است .

رئیس انجمن صنفی سنگبران محلات همچنین  تصریح کرد: طبق وظیفه هایی که برای اتاق بازرگانی تعریف شده و طبق بودجه ای که برای آن در نظر گرفته شده این نهاد باید از رشد و توسعه صادرات، دعوت از تجار بین المللی و پرداخت هزینه های حضور تجار بین المللی در نمایشگاه حمایت کند ولی تاکنون این حمایت های مالی صورت نگرفته و تمامی هزینه های حضور تجار بین المللی توسط خود نمایشگاه پرداخت شده است .

وی در ادامه افزود: مسئولین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برنامه های زیادی برای دعوت از تجار بین المللی دارند که بسیاری از این برنامه ها به دلیل نداشتن بودجه صورت نمی پذیرد. اتاق بازرگانی که متولی این امر است توضیح دهد این بودجه ای که در اختیار دارد را صرف چه اموری می کند؟

سروش در خاتمه تصریح کرد: به اعتقاد من یکی از دلایلی که ما در صادرات این قدر ضعیف هستیم و تاکنون نتوانسته ایم جایگاه واقعی خود را در سطح بین المللی کسب کنیم برخی عملکردهای ضعیف اتاق بازرگانی است. چند سال است که تمامی بسترهای لازم برای حضور تجار بین المللی در این نمایشگاه فراهم است اما اتاق بازرگانی کمترین حضور را در این نمایشگاه داشته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: