• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-11084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

جلسه بعدی شورای عشایری استان مرکزی در میان عشایر برگزار می شود

استاندار مرکزی گفت: جلسه بعدی شورای عشایری استان مرکزی، در میان عشایر استان برگزار خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده درخصوص جلسه شورای عشایری استان مرکزی که صبح امروز با حضور رئیس سازمان امور عشایر کشور در محل استانداری تشکیل شد، گفت: جلسه نسبتا خوبی بود که در آن مشکلات مهم عشایر استان مرکزی که عمدتا در شهرستان های ساوه و زرندیه ساکن هستند، مطرح و بررسی شد .

وی در خصوص برایند این جلسه خاطرنشان کرد: قرار بر این شد که جلسه بعدی این شورا که آبان ماه سال جاری برگزار می شود، در محل اسکان عشایر در شهرستان های ساوه و زرندیه تشکیل شود .

استاندار استان مرکزی اظهار کرد: خوشبختانه عشایر در همه جای ایران، هم حافظ امنیت هستند و هم تولید کنندگان بی ادعای کشور هستند. در استان مرکزی هم با اینکه تعداد عشایر 771 خانوار است ولی همین عشایر تامین 5 هزار تن گوشت قرمز استان را در قالب 130 هزار دام سبک و سنگین بر عهده دارند که این واقعا کار بسیار بزرگی است .

وی افزود: وظیفه‌ همه ما ایجاب می کند که از عشایر کشور حمایت کنیم تا این مشکلات مرتفع شوند .

آقازاده اضاه کرد: ما یک مجتمع 14 روستایی در زرندیه داریم که قرار است مسیر این مجتمع به طول 85 کیلومتر آبرسانی شود. این پروژه 10 میلیارد تومان هزینه در بر دارد که 2 میلیارد از این رقم را سازمان امور عشایری کشوری تعهد داده که پرداخت شده است، بنیاد برکت نیز پرداخت 2 میلیارد را متعهد شده که 60 درصد این مبلغ نیز پرداخت شده است. استان مرکزی نیز در سال 1395 متعهد شده که دو میلیارد از این رقم را پرداخت کند که متاسفانه این مبلغ تا به امروز پرداخت نشده است. بخشی از مصوبات جلسه این بود که بتوانیم تعهدات استان مرکزی را نیز عملیاتی کنیم و تا آبان ماه قدم های خوبی را در مسیر رفع مشکلات عشایر استان برداریم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: