• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-11684-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

14 پروژه شهری تا پایان سال در اراک افتتاح می شود

شهردار اراک از افتتاح و بهره برداری 14 پروژه شهری تا پایان سال در این شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، داوود تاجران در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه گل های فصلی در باغ گل شهرداری کوی شهر صنعتی اراک با حضور استاندار مرکزی بیان کرد: در ابتدای سال این پارک به نمایش گل های لاله اختصاص یافت و امروز جشنواره گل هایی که کمتر در دیگر نقاط شهر قابل رویت است، نمایش داده می شود.

وی افزود: امروز در کشور دچار تهاجم نرم هستیم که هر روز فشردگی آن بیشتر می شود و با ان دست و پنجه نرم می کنیم، اما این تهاجمات نه تنها در مدیریت استان و شهر تاثیر نداشته است بلکه در اجرای برنامه مصمم تر شده ایم و تلاش داریم در کلانشهر اراک به نیت 14 معصوم 14 پروژه افتتاح خواهد شد.

تاجران با اشاره به سفر رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر به تبریز جهت شرکت در همایش کمیسیون های فرهنگی شوراهای اسلامی شهرها گفت: براساس اعلام این نتایج این سفر از سوی سورانه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اراک، در حال حاضر این کلانشهر نسبت به پرداخت حقوق و اجرای پروژه ها از تبریز جلوتر است و این امر قطعا انگیزه ای برای تسریع در اجرای پروژه های شهری و اقدامات خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما به دنبال جلب نظر اقشار مختلف هستیم تا مخالف نداشته باشیم و امید است مرکز استان مرکزی به عنوان پیشرو ترین شهر کشور در بحث اجرای پروژه در سخت ترین شرایط باشد و درصدد انجام اقدامات موثر هستیم.

شهردار اراک در خصوص پروژه ها بیان کرد: مرکز بنیاد اراک شناسی برای اولین در پارک شهر اراک به زودی افتتاح می شود، شهرک خودرو با 350 واحد صنفی در هفته گذشته افتتاح شد و ادامه فاز دوم این پروژه با رفع مشکلات اجرایی می شود، ورودی آرامستان به 12 ورودی جهت کاهش بار ترافیک در پنجشنبه ها افزایش یافته است، پیشرفت قابل قبول پروژه ورزش و راه اندازی آن تا پایان سال و افتتاح یک لاین راستگرد آن طی هفته آینده، آماده شدن 6 کیلومتر لاین دوچرخه سواری، احداث 2 سالن چندمنظوره هزار متری با 95 درصد پیشرفت فیزیکی از جمله طرح های در دست احداث اراک به شمار می رود، همچنین ساخت المان و نورپردازی میدان نماز در حال اتمام است. و به زودی افتتاح می شود.

وی راه اندازی طرح شهردار مدرسه و آموزش دانش آموزان در حوزه مرتبط با شهرسازی، معماری، عمرانی، مدیریت پسماند و نظافت و ... و اجرای طرح دوام(داوطلب واکنش اضطراری محله ای) به منظور اقدام مناسب در زمان بحران های طبیعی افراد محلات آموزش داده می شوند که در صورت وقوع بحران امدادرسانی دنبال شود.

تاجران پارک بانوان با 95 هزار مترمربع را نیز در نوبت افتتاح دانست و گفت: کار پارک در شرف اتمام است و از نظرات بانوان شهر و ارگان های مرتبط استفاده شده است تا استانداردسازی ویژه بانوان انجام شود و وجود مهدکودک، زمین های ورزشی مختلف والیبال، فوتبال، بدمینتون، جاده سلامت، لاین دوچرخه سواری، خرید 100 دستگاه دوچرخه، 50 آلاچیق، فروشگاه خانه، اختصاص پارک به خانواده در شب ها از جمله مزایای این پارک است.

وی با شاره به تخصیص 500 میلیون تومان به پل شریعتی و تزریق 500 میلیون طی هفته آینده جهت تسریع در کار، اضافه کرد: پل علم الهدی ظرف 20 روز آینده افتتاح و شهر صنعتی از بن بست خارج و راه ورودی از کمربندی جنوبی باز می شود و پل شهید صیدی با تحویل عرشه های مورد نیاز توسط آذرآب به زودی آماده می شود و امید است تا پایان سال تکمیل شود، همچنین  رفع موانع فیزیکی پل سنجان نیز در حال انجام است.

نمایشگاه های فصلی وسعتی هشت هزار متر مربعی داد که 6 هزار متر مربع آن مربوط به درختان فصلی، درختچه ها و گل های مختلف و 2 هزار متر مربع نیز به 32 غرفه نمایشگاهی فروش تولیدات گل و گیاه اختصاص یافته است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: