• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-11784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معاون حمل و نقل راهداری استان مرکزی:

40 درصد زائران اربعین حسینی بوسیله ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا می شوند

معاون حمل و نقل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مرکزی گفت: 40  درصد زائران اربعین حسینی بوسیله ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا می شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد محسنی   در دومین جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین سال 97، ضمن تاکید بر تلاش برای سفر ایمن زائرین استان مرکزی به عتبات در اربعین امسال گفت: مجموعه راهداری با برنامه ریزی و هماهنگی برای ارائه خدمات مطلوب به زوار حسینی (ع) در حوزه حمل و نقل عمومی تلاش می کند .

وی با تاکید بر اینکه خدمات رسانی در زمینه انتقال زوار به مرز مهران باید به گونه ای باشد که خللی در خدمات رسانی در سطح استان برای دیگر شهروندان به وجود نیاید گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل استان پیش بینی و برآورد لازم را از تعداد  ناوگان مورد نیاز  انجام داده است .

محسنی با بیان اینکه  در سال گذشته بیش از 39 درصد زائران که در حدود 22 هزار نفر زائر بودند از طریق حمل ونقل عمومی اعزام شده اند و در مجموع بیش از 1200 دستگاه اتوبوس جهت اعزام و برگشت زائران خدمت رسانی کرده اند گفت: اعزام زائران 10 روز قبل از اربعین و به صورت تدریجی انجام می شود و با برنامه ریزی مشکلی در اعزام وجود نخواهد داشت. با توجه به ازدحام در برگشت زائران نیازمند مدیریت بیشتر در این حوزه هستیم.

معاون حمل و نقل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مرکزی اضافه کرد: در این ایام همچنین بیلبوردهایی با مضمون اربعین حسینی( ع )، خوش آمدگویی به زوار، پرچم مشکی در ورودی ها و محورهای مواصلاتی استان و جایگاههای سوخت و مجتمع های بین راهی نصب خواهد شد .

سرپرست اداره ماشین آلات  استان مرکزی نیز از ایمن سازی مسیر زائرین اربعین حسینی در مرز ایلام خبر داد و گفت: هشت دستگاه ماشین آلات راهداری در حال ایمن سازی مسیر زائران اربعین هستند .

ابوالفضل یساولی افزود: دو دستگاه تریلی، 2 دستگاه لودر و گریدر و4 دستگاه کامیون طی 45 روز مسیر عبوری زائرین را ایمن سازی می کنند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: