• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

/معرفی کتاب/

سینما به روایت هیچکاک

کتاب"سینما به روایت هیچکاک" یک اقیانوس بی‌پایان در حوزه معرفی و درک بیشتر از سینما است که هنوز هم بعد از گذشت سال ها از انتشار، خواندن آن برای علاقمندان به سینما توصیه می شود .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، نویسنده این کتاب که معرفی آن همزمان با روز ملی سینما خالی از لطف نیست، فرانسوا تروفو فیلمساز، نظریه‌پرداز و منتقد سینمایی برجسته فرانسوی است. این کتاب توسط پرویز دوانی ترجمه روان و ساده شده و هر مخاطب با هر سطح دانش و سواد در حوزه سینما، به راحتی می تواند مفاهیم آن را درک کند .

این اثر ترجمه مصاحبه ای است که فرانسوا تروفو منتقد و سینماگر فرانسوی قبل از مرگش با آلفرد هیچکاک فیلمساز و کارگردان برجسته و صاحب سبک سینما انجام داده است .

گفتگوی این دو هنرمند هنرشناس پیرامون چهار مبحث اصلی بوده است که عبارتند از شرایط مربوط به پیدایش و ساخت هر فیلم به ویژه فیلم های هیچکاک، تدارک و نگارش سناریوی هر فیلم، مسائل خاص مربوط به کارگردانی و برآورد نتایج تجاری و هنری فیلم از نظر هیچکاک با توجه به انتظاراتی که وی در اصل نسبت به آن فیلم خاص داشته است .

کتاب "سینما به روایت هیچکاک" اثری است خواندنی و به یاد ماندنی که نه فقط از سینمای هیچکاک بلکه از هنر هفتم به طور کلی، دانستنی ها و شگفتی هایی برای علاقمندان به سینما به دست می دهد و به خواننده می آموزد چگونه می توان با بهره گیری از اجتماع عناصر مادی یا عینی، آثار عمیق و پیچیده ذهنی، عاطفی و ... آفرید .

با مطالعه این کتاب سینماگران متعهد حرفه ای و آماتور با سبک، قالب و ذهن هیچکاک آشنا می شوند و با جامعیت بیشتر و تجربه ذهنی افزون تر به کار فیلمسازی در مسیر صحیح و مورد نیاز جامعه می پردازند و محققان و منتقدان با آگاهی از گفتگوهای نقادانه و مستدل تروفو و هیچکاک می توانند دانسته ها، دقت و تیزبینی خود را افزایش دهند .

کتاب حاضر به علاقمندان به هنر هفتم این امکان را می دهد تا با شناخت بهتر تئوری های فیلمسازی مورد بحث در کتاب، بتوانند بر قدرت درک خود بیفزایند و پیام و زبان نوعی از سینما را به آسانی دریابند .

کتاب "سینما به روایت هیچکاک" در 277 صفحه مصور از سوی انتشارات سروش برای علاقمندان به هنر سینما منتشر شده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: