• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-187-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مسیر تحقق توسعه پايدار از گذرگاه علم و دانش مي گذرد

رييس دانشگاه اراك گفت: براي تحقق توسعه پايدار بايد از مسير علم و دانش گذشت.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، دكتر سعيد حميدي در آيين استقبال از ورودي هاي جديد دانشگاه اراك با اشاره به حادثه روز گذشته اهواز، امنيت و سلامت را دو نعمتي دانست كه بشر مي‌تواند به آنها دست يابد و افزود: امنيت امروز كشور به مدد تلاش نيروهاي امنيتي، نظامي و انتظامي به دست آمده و بايد قدردان آنها بود.

وي با اشاره به اينكه علم آموزي يكي از نعمات الهي است، بيان كرد: دانشجويان بايد از امروز خودسازي و استقلال را آغاز كنند، تحصيل در دانشگاه با توجه به فضاي ارزشمند علمي نيازمند مراقبت هاي گوناگوني است.

حميدي تصريح كرد: امروز دشمنان با ابزارهاي ارتباط جمعي كه در دست همه ما موجود است در صدد خدشه وارد كردن به كشور و جوانان هستند. در این شرایط بايد نسبت به محتواي شبكه های اجتماعي دقت و تحليل مناسب داشت، نبايد فريب هر موضوعي را خورد و آلت دست افراد شد و بايد نگاه درستي نسبت به شبكه هاي اجتماعي داشت.

رييس دانشگاه اراك با اشاره به جايگاه علمي و فرهنگي استان مركزي در كشور گفت: بيش از ٢٥ درصد مشاهير، سياستمداران، ادبا و فرهنگيان كشور برخاسته از استان مركزي هستند و بايد اين فرصت نخبه پروری را غنيمت دانست.

وي افزود: دانشگاه اراك در سال ١٣٥٠ با تلاش هاي عبدالكريم قريب، حسين گل‌گلاب و دكتر شهرياري تاسيس شد و يكي از ٢٠ دانشگاه با سابقه كشور محسوب مي شود كه بايد از ظرفيت هاي علمي اين مجموعه بهره مند شد و اين امر همت و تلاش دانشجويان را مي طلبد.

حميدي با بیان اینکه هيچ كشوري بدون گذر از مسير علم و دانش به توسعه پايدار دست نمي يابد، تاكيد كرد: كشورهاي توسعه يافته كنوني نگاه ويژه اي به علم و دانش داشته اند. توجه صرف به منابع زيرزميني مسير توسعه را تسهيل نمي كند، بلكه نيروي انساني ماهر كشورها را به توسعه پايدار مي رساند در غير اين صورت تكيه به نفت و منابع زيرزميني كشور را در هر یک از تحولات اقتصادي و سياسي به چالش مي كشاند.

رييس دانشگاه اراك اضافه كرد: اميد است دولت ها نسبت به ارتقاي آموزش عالي توجه داشته باشند چراکه قطعا دانشجويان امروز بانيان توسعه و تحول اقتصادي كشور در آينده خواهند بود و دانشجويان نیز در اين مسير بايد همت كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: