• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-487-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پارک و دانشگاه 2 مجموعه علمی در هم تنیده/تعاملات عمیق می‌شود

رییس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: پارک و دانشگاه 2 مجموعه علمی در هم تنیده است و برای تعاملات بیشتر برنامه‌های مشترک ترتیب داده شده است.

دکتر محمد رفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با تاکید بر تعامل مجموعه پارک علم و فناوری استان مرکزی با دانشگاه‌های استان عنوان کرد: در این راستا 2 برنامه در نظر گرفته شده است که به شکل‌گیری ارتباط و تعامل دوجانبه کمک شایانی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در تلاش هستیم که آزمایشگاه‌های استان به صورت 24 ساعته فعال باشند تا دانشجویان بتوانند کار پژوهشی و پایان‌نامه‌های خود را با پرداخت کمترین میزان هزینه دنبال کنند و تنها هدف این است که محیطی جذاب برای دانشجو ایجاد شود، همچنین به جذب اساتید برای انجام مطالعات و تحقیقات بیانجامد.

رفیعی با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان مرکزی اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های را جزئی از مجموعه خود می‌داند و حتی تعدادی برنامه مشترک با دانشگاه اراک و دانشگاه صنعتی ترتیب داده شده است، افزود: رویدادهای متنوع با مبنای مشکل‌محوری تدوین شده است، به عنوان مثال علیرغم پتانسیل‌ها گردشگری در استان با چالش‌های بسیاری در این حوزه مواجه هستیم که می‌توان در این راستا پیشنهادات سازنده در قالب استارت‌آپ‌ها مطرح و پس از افراد و ایده‌های برتر انتخاب و جذب پارک ‌شوند.

وی تاکید کرد: رویکرد پارک به سمت دانشگاه و اعضای هیات علمی است، با توجه به اینکه عموما اساتید دانشگاه تمایلی به ساختارهای سازمانی و بروکراسی اداری ندارند، تاکنون این نگاه مانع تعامل سازنده و در واقع به مانند دیواری بین دانشگاه و دیگر دستگاه‌ها شده است که پارک در صدد حذف این دیوارها و شکل‌گیری ارتباطات اثربخشی است.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی اضافه کرد: پارک خود را قسمتی از دانشگاه می‌داند و نمی‌توان دانشگاه و پارک را از هم جدا تلقی کرد، به عنوان مثال امروز یکی از روسای دانشگاه‌های استان یک عضو کلیدی هیات امنای پارک است و در واقع این دو مجموعه علمی در هم تنیده است و می‌توان برنامه‌های راهگشایی تدوین و اجرا کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: