• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-887-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در نیمه نخست سال97

بهره‌مندی بیش از 19 هزار نفر دوره از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان مرکزی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی از بهره‌مندی و فراگیری بیش از 19 هزار نفر از آموزش‌های مراکز آموزشی تحت پوشش و بخش خصوصی آموزش‌های مهارتی در استان خبر داد.

سعیدرضا شاه‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: این آموزش‌ها در بخش دولتی شامل 13 هزار و 377 نفر دوره آموزشی و در قالب یک میلیون 730 هزار نفرساعت در بخش‌های ثابت، سیارشهری، ندامتگاه‌ها، پادگا‌ن‌ها، بخش روستایی، صنایع و دانشگاه‌ها اجرایی شده است.                                                                                           

وی بیان کرد: در بخش غیردولتی نیز 5 هزار و 654 نفر دوره آموزشی، در قالب یک میلیون 297 نفرساعت در 198 آموزشگاه و با حضور 319 مربی انجام شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی در رشته‌های تراشکاری، جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، آسانسور، سی‌ان‌سی، عمران و ... برگزار شده است. 

وی با اشاره به اینکه در ارائه آموزش‌های مهارتی در بخش‌های صنایع، روستایی، ثابت و سیار شهری اداره کل استان موفق به تحقق اهداف آموزشی با بیش از 100 درصد تحقق شده است، شاخه فعالیت بخش خصوصی فنی و حرفه‌ای استان را شامل کشاورزی، صنعت، فرهنگ و هنرو خدمات عنوان کرد و این حوزه را بعنوان بازوی توانمند مجموعه برشمرد.                                         

شاه‌محمدی آموزش‌های مهارتی را بستر اصلی توسعه اقتصادی دانست و گفت: توانمندسازی افراد جامعه با ارائه مهارت امکان‌پذیر است و این مهم می‌تواند زیربنای اقتصاد مقاومتی باشد.                                           

وی با تاکید بر اینکه افزایش سطح مهارتی دانش‌آموزان و دانشجویان یکی از سیاست‌های محوری است تا در سایه آن کاهش نرخ بیکاری محقق شود، افزود: در شرایط کنونی جامعه صنعتی و بخش‌های دیگر به مدرک دانشگاهی بدون مهارت نیاز ندارند و آنچه مورد نظر صاحبان صنعت است، دانش همراه با مهارت است.                                                        

شاه‌محمدی افزود: سیاست آموزشی در مراکز آموزش و فنی وحرفه‌ای مبنی بر ارائه آموزش‌ها به شکل رایگان است، اما برخی صاحبان صنایع از این فرصت بهره لازم را نمی‌برند و گاها ازاین قابلیت بی‌اطلاع هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: