• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-385-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

توقف قطار سرمایه‌گذاری بومگردی پشت درهای بانک/تعريف ١٧٠٠ ميليارد پروژه سرمايه‌گذاري در 18 ماه

مديركل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان مركزي گفت: طي ١٨ ماه اخير ١٧٠٠ ميليارد ريال پروژه سرمايه گذاري در حوزه گردشگري استان تعريف و نهایی شده است.

 سید محمد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص حجم سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان، با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری‌ها از سال 92 تا 97 در استان مرکزی در حوزه ایجاد تاسیسات اقامتی-گردشگری گفت: در سال 92، 45 میلیارد ریال، سال 93، 150 میلیارد ریال، سال 94، 6 میلیارد ریال، سال 95، 30 میلیارد ریال و سال 96 نیز 360 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام گرفته است.

حسینی این حجم سرمایه‌گذاری را مربوط به 72 پروژه سرمایه‌گذاری دانست که بیشترین آن با 26 پروژه مربوط به ابتدای سال 96 تاکنون است و افزود: طی سال 95 تا 96 در حدود هزار و 100 درصد رشد جذب سرمایه‌گذاری در استان مرکزی حاصل شده است که بیشترین پروژه‌ها مربوط به اراک و محلات است.

وی تصریح کرد: این حجم رشد سرمایه‌گذاری در استان مرکزی به نسبت سال‌های گذشته به دلیل تدوین و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری است که بر اساس آن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در قالب کاتولوگ به سرمایه‌گذاران ارائه شده و همچنین استان در نمایشگاه‌های مختلف مانند شهر گردشگری حاضر و ظرفیت‌ها ارائه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با اشاره به تبلیغات موثر در حوزه معرفی جاذبه‌های گردشگری استان عنوان کرد: اخیرا تمامی ادارات میراث فرهنگی کشور در جشنواره چهارسوق در برج میلاد حضور داشتند و استان مرکزی در امر معرفی جاذبه‌های گردشگری در این جشنواره جایگاه برتر و نخست را به خود اختصاص داد.

وی یکی از چالش‌های پیش‌ رو در مسیر سرمایه‌گذاری در استان مرکزی را عدم حمایت‌ بانک‌ها دانست و افزود: تا به امروز حدود 70 موافقت‌نامه جهت سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت اقامتگاه های بومگردي استان مرکزی صادر شده، اما تنها 4 تا 5 اقامتگاه راه‌اندازی شده و اکثر سرمایه‌گذاران در مسیر کار خود در مواجهه با بانک‌ها با مشکل مواجه هستند، درحالی که باید تعامل و حمایت بیشتری اعمال شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: