• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1392-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار:

تعهد ١١٠ پست مديريتي ويژه بانوان استان مرکزی محقق می شود

معاون سیاسی استاندار مرکزی گفت: قطعا با طي مراحل اداري تعهد ١١٠ پست مديريتي ويژه بانوان محقق می شود كه اين انتصابات در حوزه روساي گروه، مسئول شهرستان و معاون مديركل است و قطعا با اين اقدام تعادلي بين پست هاي مديريتي بانوان و آقايان ايجاد مي شود .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، فتح الله حقيقي در كارگروه تخصصي بانوان و خانواده استان مركزي درخصوص انتصاب بانوان در بست هاي مديريتي استان بيان كرد: تا به امروز انتصابات در اين حوزه قابل قبول است و البته ارتقاي پست هاي مديريتي بانوان بايد به صورت طبيعي و سلسله مراتبي انجام گيرد .

وي تصريح كرد: مديراني كه تاكنون در خصوص انتصاب بانوان در مجموعه مديريتي خود اقدام و اعلام وضعيت نداشته اند ممكن است در مراحل اداري امور قرار داشته باشند .

به گزارش ايسنا، در اين جلسه مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استان مركزي گزارشي از بازرسي انجام شده از سالن هاي ورزشي بانوان ارائه كرد و كفت: اين بازرسي طي مدت يك ماه و توسط ١٨ تيم تخصصي در ١٦٤ سالن انجام شد .

وي با بيان اينكه در اين بازرسي ٧٠ شاخص مورد ارزيابي قرار گرفت كه براساس آن مشخص شد ٥١ درصد سالن هاي ورزشي بانوان تمام وقت و ٤٩ درصد پاره وقت است، ٣٠ درصد مديران سالن ها داراي رشته تخصصي تربيت بدني هستند،  ٧٦ درصد سالن ها معادل ١٢٤ سالن استيجاري و باقي ملكي و دولتي است .

فرجي افزود: ٤٥ درصد معادل ٧٤ مربي داراي كارت بهداشت و ٧٠ درصد سالن ها داراي شاخص ها و ضوابط بهداشتي هستند و ١٥٣ سالن معادل ٩٣ درصد داراي تناسب فضا با تعداد است .

وي با بيان اينكه براساس اين ارزيابي بهترين شاخص رعايت شده مربوط به مباحث ايمني سالن ها و بدترين شاخص در حوزه فرهنگي و آموزشي است، افزود: عدم نصب نرخنامه مهمترين مسئله سالن هاست و تا به امروز هنوز نرخ تعيين نشده است و نامناسب بودن ساعات اختصاص يافته به ورزش بانوان نيز مورد قبول نيست، سالن ها با افزايش بيش از حد ظرفيت مواجه است و در اين راستا لازم است نرخ ثبت نام و ساعت مناسب تعيين شود، همچنين بايد سالن ها در ورودي و خروجي خود به دوربين مجهز شوند و تيم بازرسي با كمك سمن ها تشكيل شود .

مديركل دفتر بانوان و خانواده استانداري مركزي در ادامه به انتصاب مديران زن اشاره كرد و گفت: براساس قانون ٣٠ درصد پست هاي مديريتي بايد به بانوان اختصاص يابد، بر اين اساس در فاز نخست ٥٠ دستگاه هدف انتخاب شد كه از اين تعداد ٥ دستگاه به مكاتبات و تعهدات خود پاسخ داده اند و ادارات كل بهزيستي، راه و شهرسازي، شركت برق منطقه اي باختر و دانشگاه علوم پزشكي اراك بيشترين انتصاب در مديران زن را داشته اند .

فرجي با اشاره به اختصاص ١٦.٨ درصد پست هاي مديريتي استان به بانوان گفت: طي ٢ ماه اخير ٥٧ خانم در پست هاي مديريتي انتخاب شده اند و پيش بيني مي شود تا ٢ ماه آينده اين رقم به ١١٠ نفر برسد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: