• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1592-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی در گفتگو با ایسنا:

طرفدار انتخاب مدیران بومی هستم، اما شایسته سالاری هم ملاک است

استاندار استان مرکزی گفت: ملاک انتخاب مدیران استانی براساس شایسته سالاری و بومی بودن است.

سیدعلی آقازاده در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، درخصوص آنچه مدتی است تحت عنوان تاکید بر پرهیز از انتخاب مدیران غیربومی در سطح مدیریتی استان بویژه در اداره کل راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، خبرساز شده اظهار کرد: تلاش ما بر این است که در انتخاب مدیران استانی از نیروهای بومی استفاده شود ولی در مواقعی مصلحت‌هایی وجود دارد یا اینکه مدیر بومی در آن شرایط و جایگاه به دلیل تخصصی بودن سطح مدیریتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم بنا را صرفا بر انتخاب مدیران بومی بگذاریم پس مدیران استان مرکزی نیز نمی‌توانند در سطوح مدیریتی سایر استان‌ها و مرکز کشور منصوب و مشغول فعالیت شوند. یکی از افتخارات استان مرکزی این است که استاندار استان تهران از نیروهای بومی استان مرکزی است و بسیاری از مدیران لایق استان در نقاط مختلف کشور در سمت‌های مهم مدیریتی منصوب شده و مشغول خدمت به مردم هستند.

آقازاده تصریح کرد: بنابراین ضمن اینکه ما طرفدار این مهم هستیم که مدیران استانی حتی الامکان بومی باشند، اما شایسته سالاری هم یک ملاک و اولویت انتخاب مدیران است.

وی با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد در انتخاب مدیران در عین حال که به بومی بودن تاکید خواهیم داشت، شایسته سالاری هم  به عنوان یک اصل مدنظر باشد، تصریح کرد: در برخی مواقع هم ممکن است که این اتفاق نیفتد و یک مدیر غیربومی در سطح مدیریتی استان انتخاب و با کار و تلاش تجربه اندوزی کند و به پرورش نیروهای بومی استان بپردازد و نیروهای انسانی بومی پرورش یافته توسط نیروهای غیربومی بتوانند از عهده مسئولیت‌های استانی برآید.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: