• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1487-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

حسینی:

جامعه برای دستیابی به اشتغال پایدار به دوره های مهارتی نیازمند است

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه برای دستیابی به اشتغال پایدار به دوره های مهارتی نیازمند است.

به گزارش منطقه مرکزی، محمد حسینی در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، با بیان اینکه نظام آموزشی نتوانسته بطور کامل در توسعه کشور و مهارت آموزی نقش موثری را ایفا کند افزود: افراد در جامعه مهارت های اصلی را کسب نکرده اند و فردی که کاربلد نیست نمی تواند نقش مفیدی را در جامعه ایفا کند.

وی افزود: به علت ناکافی بودن و نبود مهارت های لازم در جامعه با حبس سرمایه چه در بخش انسانی و چه در بخش مالی مواجه هستیم، در این شرایط در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای باید با موضوعاتی همچون تنوع و جابجایی حرفه های مهارتی از یک شهرستان به شهرستان دیگر مورد توجه قرار گیرد تا از اشباع و حبس این سرمایه ها جلوگیری شود.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ارائه دوره های مهارتی باید بر مبنای اشتغال و بازار فروش در هر منطقه صورت گیرد.

شاه محمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز ضمن ارائه گزارشی از سفر دکتر پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به استان افزود: تاکید رئیس سازمان بر ارائه آموزش های مهارتی در جامعه بر مبنای نیازسنجی واقعی منطقه ای است و با حضور وی، شورای مهارت استان مرکزی در استانداری شروع بکار کرد که می تواند در ایجاد تنوع و جلوگیری از اشباع رشته های آموزشی در سطح استان تاثیرگذار باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور کار جهادی شرط اول است افزود: این اداره کل نسبت به استفاده از تجهیزات مازاد و احیای مجدد آنها تلاش و نسبت به راه اندازی و بازسازی مجدد کانکس های آموزشی اقدام کرده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی ضمن اعلام آمادگی جهت حضور پررنگ آموزش های فنی و حرفه ای در بخش فراهان خواستار حمایت های مادی و معنوی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: