• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-2392-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

ایراهیمی:

عدم انزوای ایران در کنار انزوای نسبی آمریکا دستاورد سفر رئیس‌جمهور است

نماینده شازند گفت: روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل با استفاده از یک منطق و ادبیات صحیح سعی کرد پاسخ رئیس‌جمهور آمریکا را بدهد و بدعهدی‌ها و رفتارهای غیردیپلماتیک رئیس‌جمهور آمریکا را معرفی کند .

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در  ارزیابی از سخنرانی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و دستاورد این سفر اظهار کرد: ما در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌بریم و شاید توقع این بود که ایران تلاشی برای مذاکره و دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا انجام دهد که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و اینطور عنوان شد که اصلا مذاکره با این دولت، فایده‌ای ندارد. چون متعهد به گفتار و معاهداتی که خودش امضا می‌کند، نیست .

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: سخنرانی رئیس‌جمهور در اجلاس سازمان ملل را بسیار مفید و موفق ارزیابی می‌کنم، چراکه ایشان با استفاده از یک منطق و ادبیات صحیح سعی کرد پاسخ رئیس‌جمهور آمریکا را بدهد و بدعهدی‌ها و رفتارهای غیردیپلماتیک رئیس‌جمهور آمریکا را معرفی کند و در عوض اشاره کند که ملت و نظام ایران ملت و نظامی هستند که به عهد خود پایبند هستند و از یک منطق صحیح پیروی می‌کنند .

وی افزود: با توجه به اینکه سخنرانی روحانی بعد از سخنرانی آقای ترامپ بود، لازم بود که پاسخی به اهانت‌ها و گفته‌های ایشان بدهد که همینطور هم شد. آقای ترامپ از ادبیات پایینی استفاده کرد و منجر به خنده حضار شد . برعکس رئیس‌جمهور ما سخنرانی بسیار معقولی داشت که با استفاده از ادبیات خاص دیپلماسی بود. من فکر می‌کنم قضاوتی که درباره این دو سخنرانی خواهد شد، یک قضاوت متفاوت خواهد بود .

ابراهیمی در پایان با اشاره به اینکه «این سخنرانی جزء سخنرانی‌هایی بود که برازنده نظام جمهوری اسلامی است» گفت: دستاورد سخنرانی رئیس‌جمهور ما بسیار مشخص است. رئیس‌جمهور آمریکا در یک انزوای نسبی قرار گرفت و خوشبختانه رئیس‌جمهور ما با ملاقات‌هایی که داشت یک رویکرد متفاوت را اتخاذ کرد که مورد استقبال اکثر مقامات بود و در انزوا قرار نداشت. امیدوارم که بتوانیم به جامعه جهانی اثبات کنیم که ایرانی همیشه قابل اعتماد و احترام بوده و خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: