• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1191-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

فرماندار شازند:

دولت به تنهايي نمي تواند بازيگر توسعه باشد/به بخش خصوصي واقعي فضاي كار کردن بدهيم

فرماندار شازند با بیان اینکه دولت به تنهايي نمي تواند بازيگر اصلي توسعه باشد، گفت: توسعه محقق نمي شود مگراينكه كه در حوزه اقتصادي به بخش خصوصي واقعي فضاي كار کردن بدهيم.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، مصطفي عرب در آيين افتتاح همزمان ٦٠ كانون سلامت محله استان مركزي با حضور دكتر ايازي معاون اجتماعي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در شهر مهاجران با اشاره به وضعيت مطلوب شهرستان شازند در حوزه بهداشت اظهار كرد: شهرستان فاقد بيمارستان دولتي است و در حوزه درمان، پزشكان عمومي و متخصص، آزمايشگاه و راديولوژي شاخص هاي مناسبي نسبت به وضعيت استان ندارد.

وي با اشاره به ساخت بيمارستان ١٦٠ تختخوابه توسط پتروشيمي شازند گفت: اين تعامل با بخش خصوصي و صنايع، وضعيت شاخص هاي حوزه درمان را بهبود خواهد بخشيد.

عرب با تاكيد بر اهميت مشاركت هاي مردمي در حوزه بهداشت و درمان افزود: دولت به تنهايي نمي تواند بازيگر اصلي توسعه باشد و در حوزه هاي مختلف لازم است از بخش هاي خصوصي و تشكل هاي مردمي استفاده كرد، چراكه توسعه محقق نمي شود مگراينكه كه در حوزه اقتصادي به بخش خصوصي واقعي فضاي كار بدهيم. در حوزه سياسي بايد از ظرفيت احزاب استفاده كرد، همچنين در حوزه اجتماعي بايد از مردم بهره مند شد و دولت بايد نقش سياست گذاري، هدايت، نظارت و راهبردي و زيرساختي در توسعه مشاركت ها ايجاد كند و بخش خصوصي نيز مشاركت داشته باشد.

وي اضافه كرد: انجمن هاي حمايت از بيماران در كنار دولت كمك شاياني به رفع مشكلات حوزه درمان داشته اند و بايد فرصت بيشتري به تشكل هاي مردم نهاد داده شود.

فرماندار شازند گفت: انتظار مي رود صنايع شهرستان نيز مسئوليت اجتماعي خود را در قبال جامعه اجرايي كنند و اميد است كه با بهبود شرايط، عمليات احداث بيمارستان ١٦٠ تختخوابه توسط پتروشيمي آغاز شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: