• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-2792-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

سفیر سوئیس وارد اراک شد

سفیر سوئیس وارد اراک شد و مورد استقبال معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی و فعلان اقتصادی استان قرار گرفت.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سعيد فرخي در بدو ورود سفير سوئيس به  اراك با اشاره به اينكه استان مركزي يكي از مهمترين استان هاي ايران به شمار مي رود، اظهار كرد: استان مركزي خاستگاه بسياري از مفاخر و مشاهير كشور است و از بعد صنعتي و اقتصادي استاني اثرگذار محسوب مي شود.

وي با اشاره به استقرار ٣ هزار واحد صنعتي در اين استان كه زمينه اشتغال ٧٠ هزار نفر را فراهم كرده است، افزود: استان مركزي در بخش توليد آلومينيوم و عايق هاي رطوبتي و انواع صنايع ظرفيت بالايي دارد، این استان در كنار صنعت جایگاه اثربخشي نیز در حوزه کشاورزی كشور دارد به طوري كه ٤ درصد نياز كشاورزي كشور در استان مركزي توليد ميشود.

فرخي به پتانسيل استان مركزي در حوزه صنايع دستي اشاره كرد و گفت: استان در حوزه توليد فرش صاحب نام و برند است.

به گزارش ايسنا؛ رييس اتاق بازرگاني استان مركزي نیز در استقبال از هيات سوئيسي بيان كرد: استان مركزي علاقمند به توسعه تعاملات اقتصادي و تجاري و متعادل‌سازي تراز تجاري با سوئيس است.

منوچهر توسطي افزود: استان مركزي مي تواند سهمي در واردات سوئيس داشته باشد به طوري كه در حوزه روغن هاي صنعتي و داروهاي گياهي و صنايع دستي مانند فرش و گليم مي توان نیاز سوئیس را از استان مركزي تامین کرد.

وي اضافه كرد: با توجه به اين ظرفيت ها مي توان تعاملات را افزايش داد و اميد است كه اين سفر شروعي براي تعاملات بيشتر و ادامه همكاري ها باشد.

به گزارش ايسنا ماركوس لايتنر سفير سوئيس در ايران با ابراز خرسندي از اين سفر استان مركزي را قلب صنعت و اقتصاد ايران دانست.

سفیر سوئیس در ادامه پس از دیدار با استاندار مرکزی از شرکت های واگن پارس و ماشین سازی اراک بازدید خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: