• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-2992-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

سفیر سوئیس در ایران:

به شکل گیری راه حل مناسبی در حوزه پولی ایران و اروپا خوش بین هستیم

سفير سوئيس در ايران با بیان اینکه سوئيس حافظ منافع آمريكا و عربستان سعودي در ايران است، اما نسبت به برجام نگاه متفاوتي دارد و خواستار ادامه همكاري با ايران هستيم، گفت: در حوزه بانكي و فاينانس متمركز شده ايم، البته راه ساده اي پيش رو نداريم، اما خوش بين هستيم که راه حل مناسبي در حوزه پولي شكل بگيرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، ماركوس لايتنر در سفر نيم روزه خود به اراك در ديدار با استاندار مركزي با تاكيد بر اينكه صنعت قلب اقتصاد است و استان مركزي مركز اقتصاد ايران است، اظهار كرد: با توجه به صنعتي بودن استان مركزي علاقمند به حضور در اين استان بوديم.

وي افزود: در حال حاضر روابط گرمي بين ايران و سوئيس حاكم است و شرايط اقتصادي خوبي وجود دارد كه البته اين شرايط قابل ارتقاست و اين سفر مي تواند به توسعه تعاملات و فرصت ها بينجامد و ارتباط بخش خصوصي دو کشور نیز افزايش يابد.

لايتنر با اشاره به اينكه سوئيس كشور كوچكي است، اما از بعد اقتصادي جزو ٢٠ كشور قدرتمند جهان به شمار مي رود و در حوزه نوآوري پيشرفت هاي خوبي داشته است، گفت: بخش صنعت و فناوري در اين كشور تركيب شده و اين امر پيشرفت هاي خوبي را براي كشور رقم زده است.

وي اضافه كرد: شهرهاي صنعتي سوئيس كوچكتر از اراك هستند و قطعا سه هزار واحد صنعتي ندارند، اما با عقد پيمان خواهرخواندگي بین یکی از شهرهای صنعتی سوئیس و اراک موافق هستم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: