• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-785-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

20 اثر تاریخی استان مرکزی در نوبت ثبت آثار ملی

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: تعداد آثار ثبت شده تاریخی، طبیعی و ناملموس استان به 932 عنوان خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی در جمع خبرنگاران افزود: آمار آثار ثبت ملی شده استان نسبت به آثار شناسایی شده بسیار مطلوب است و به جرات می توان گفت که جزو برترین استان های کشور در ثبت آثار ملی هستیم.

وی افزود: تا امروز 912 اثر تاریخی، طبیعی و میراث ناملموس در استان مرکزی به ثبت ملی رسیده که این تعداد شامل862 اثر تاریخی، 15 اثر طبیعی و 35 اثر ناملموس است اما با تلاش معاونت میراث فرهنگی این اداره کل 20 اثر تاریخی جدید در نوبت ثبت آثار ملی کشور قرار گرفته اند. البته باتوجه به برنامه ریزی های سازمان، محدودیت هایی در تعداد ثبت آثار وجود دارد، اما امیدواریم همه این آثار تا پایان سال ثبت ملی شوند تا شمار آثار ملی در استان به 932 عنوان برسد.

او در ادامه اظهار کرد: به هر روی تا این عمل صورت نگرفته و فعل ثبت شدن انجام نشود، هر سه دسته آثار تاریخی، طبیعی و ناملموس در مظان از بین رفتن و فراموشی هستند به همین دلیل از هیچ تلاشی در این مسیر دریغ نخواهیم کرد.

حسینی در پایان گفت: آثار ثبت شده ملی به عنوان یک برند ملی و آثار ثبت شده جهانی به عنوان برندی بین المللی، نماینده و مبلغ فرهنگ، تمدن و اندیشه پاک ایرانی اسلامی هستند و از سوی دیگر بهترین جاذب گردشگران و سرمایه گذاران. همین فرصت های طلایی می توانند اقتصاد وابسته به نفت ایران را دگرگون کرده و عامل پیشرفت و توسعه آن شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: