• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1887-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

افزایش تعاملات دانشگاه های استان مشکلات آنان را کاهش می دهد

استاندار استان مرکزی: مبادلات استاد و دانشجو و استفاده دانشگاه ها از امکانات یکدیگر می تواند به تعدیل مشکلات دانشگاه‌های استان کمک کند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در حاشیه جلسه شورای هماهنگی دانشگاه های استان، گفت: عمده دانشگاه های استان در مسائل اعتباری و مالی دچار مشکل هستند که ما یک مقدار در این زمینه محدودیت داریم.

وی افزود: نیمی از مشکلات مطرح شده در این جلسه بحث های اعتباری بود که مقرر شد در این خصوص نامه‌ای را به رئیس جمهور و معاون اولی ایشان تنظیم کنیم.

سید علی آقازاده ادامه داد: حدود 50 درصد دیگر این مشکلات نیز در داخل استان و با یک هماهنگی خوب بین دستگاه‌ها و استانداری قابل حل هستند که برخی از این تعاملات انجام شد.

نماینده عالی دولت در استان مرکزی اشاره ای نیز به نامه سفیر ایران در آلمان به استانداری مرکزی کرد و گفت: این نامه مبنی بر معرفی یکی از دانشگاه‌های آلمان در زمینه آموزش‌های مربوط به کسب و کار و صنعت است که می تواند برای استان ما مفید واقع شود.

وی تصریح کرد: در این نامه سوابقی از این دانشگاه که در خیلی از نقاط دنیا فعالیت‌های خوبی را انجام داده نیز وجود داشت که این نامه و مفاد آن در این جلسه مطرح شد و مقرر شد که ما در زمینه ارتباط با این دانشگاه و تبادل اعضای هیئت علمی بین این دانشگاه و یکی از دانشگاه‌های استان مرکزی فعالیت‌هایی را انجام دهیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های اروپایی و کشورهای صنعتی مثل آلمان هم در استان بهره ببریم.

آقازاده گریزی نیز به تعداد دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی زد و گفت: یکی دیگر از مسائلی که در این جلسه مطرح شد این بود که امسال 230 دانشجوی پزشکی جدید الورود به دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی معرفی و ثبت نام شده‌اند که این یک جهش بسیار بزرگی است و مشکلات زیادی را برای دانشگاه به وجود آورده است.

وی خاطر نشان کرد: در همین جلسه مقرر شد که امکانات و تجهیزاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی وجود دارد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: