• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1385-5
  • خبرنگار : 10147
  • منبع خبر : ----

رئیس ستاد اربعین استان مرکزی:

36 موکب از استان مرکزی به زائران اربعین خدمات‌رسانی می کنند

رئیس ستاد اربعین استان مرکزی گفت: استان در قالب 36 موکب به زائرین ارائه خدمات می کند که از این تعداد 12 موکب در نجف، 5 موکب کربلا و یک موکب در کاظمین مستقر خواهند بود و علاوه بر آن 10 موکب نیز در بین راه ها و یک موکب در مرز مهران مستقر می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، خلیل نجفی در گردهمایی مسئولین ستاد شهرستان های دارای موکب اربعین استان گفت: به دلیل ابهاماتی که در روابط ایران و عراق وجود داشت، فعالیت ها و اقدامات ستاد اربعین مقداری متوقف شد و همین امر باعث شد از لحاظ جدول زمانبندی اجرای تدابیر و اقدامات حوزه اربعین مقداری عقب باشیم.

وی ادامه داد: ماموریت ستاد اربعین در دو حوزه خلاصه می شود که شامل مجموعه اقدامات در داخل کشور و مجموعه اقدامات در کشور عراق است. عمده اقدامات اربعین در کشور عراق در نجف اشرف تمرکز یافته است و در زیارت اربعین مردم عراق فقط در کربلا حضور می یابند ولی مردم ایران در زیارت اربعین علاوه بر حضور در شهر کربلا شهر نجف و کلیه امامزاده های این دو شهر را زیارت می کنند و در واقع خدمات رسانی استان در مراسم اربعین حسینی در مناطقی است که مردم عراق کمتر خدمات ارائه می کنند.

رئیس ستاد اربعین استان تصریح کرد: از 28 موکب مستقر در کشور عراق از سوی استان مرکزی 12 موکب در شهر نجف به زائران خدمات ارائه می کند، همچنین از این 28 موکب 4 موکب به خواهران اختصاص یافته و ارائه خدمات می کند.

وی اظهار کرد: مرزی که زائران کشورمان از آن به کشور عراق ورود پیدا می کنند، مرز مهران است و همچنان خط قرمز ما برای ورود و خروج زائران، گذرنامه است. هزینه ویزای اربعین نیز 41 دلار بر اساس نرخ 7 هزار تومان است، در واقع ویزا برای افرادی که آزاد اقدام به زیارت اربعین می کنند با در نظر گرفتن عوارض خروج و غیره تقریبا 350 هزار تومان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: