• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

فرماندار اراک:

کوچ نگاه اقتصادی از نفت به گردشگری امری اجتناب ناپذیر است

فرماندار اراک گفت: کوچ نگاه اقتصادی از نفت به صنعت گردشگری امری اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حسین بختیاری در آیین تجلیل از خادمان گردشگری استان با اشاره به اینکه ایران یکی از کهن‌ترین کشورهای جهان و سرآمد دیگر سرزمین‌های دنیاست، گفت: متاسفانه در بخش توریسم و گردشگری از این ظرفیتی ایران استفاده درستی نمی شود.

وی افزود: پتانسیل های موجود ایران در حوزه گردشگری بسیار قابل توجه است، اما میزان گردشگر ورودی به کشور بسیار پایین است، در شرایط فعلی اقتصادی کشور، کوچ نگاه اقتصادی از نفت به صنعت گردشگری اجتناب ناپذیر است.

فرماندار اراک با اشاره به اینکه در رویکرد جدید گردشگری، روستاها می‌توانند نقش بسزایی در بوم‌گردی و طبیعت گردی داشته باشند، گفت: در شهرستان اراک در دو روستای انجدان و هزاوه پتانسیل‌های مناسبی وجود دارد و میراث فرهنگی نیز برنامه‌های مناسبی برای توسعه زیرساخت‌ها و معرفی آنها داشته اما اکنون می‌بایست بر رویکرد جدید گردشگری الکترونیک تمرکز کرد تا بتوان شمار گردشگران ورودی به روستاها را افزایش داد.

بختیاری با اشاره به اینکه بیکاری و اشتغال جوانان یک دغدغه بزرگ است، بیان کرد: با استفاده از فرهنگ غنی چندهزار ساله کشور باید نگاه ویژه به گردشگری و جذب توریست داشته باشیم، متاسفانه تاکنون نگاه توده جمعیتی و جامعه به صنعت گردشگری خوب و موفق نبوده و ظرفیت های کشور به فراموشی سپرده شده و تمام نگاه‌ها به فرامرزی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی در حوزه صنعت سومین استان کشور است و در بخش صنایع مادر رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، گفت: در کنار این ظرفیت‌ها، ظرفیت‌های کشاورزی و گردشگری و صنعت گردشگری هم وجود دارد که با ورود به این ظرفیت‌ها می‌توان گام‌های موثری برداشت.

فرماندار اراک اضافه کرد: در حدود 25 درصد از فرهیختگان ثبت شده در کشور برخاسته از استان مرکزی هستند و با توجه به اینکه استان مرکزی یکی از استان‌های کهن در کشور بوده و از تمام مواهب الهی در زمینه توریسم و گردشگری برخوردار است، باید از اینگونه ظرفیت‌ها به خوبی بهره برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: