• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-3492-5
  • خبرنگار : 10147
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی عنوان کرد:

ضرورت رفع نواقص قانونی در حوزه اختیارات شوراها

استاندار مرکزی گفت: باید برخی نواقص قانونی در حوزه اختیارات شوراها رفع و فرصت مناسب برای شوراها جهت فعالیت های اثربخش و مطلوب فراهم شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی که در استانداری مرکزی برگزار شد، گفت: کشور از لحاظ قومیتی، فرهنگی و آداب و رسوم دارای تنوع بسیار زیادی است که همه این تنوع قومیتی همچون دانه های تسبیح در کنار یکدیگر قرار گرفته و بر مبنای انقلاب اسلامی و آرمان هایش حرکت می کند. یکی از نهادهایی که این تنوع قومیتی و فرهنگی به خوبی در کنار هم جمع شده و در جهت آرمان های انقلاب اسلامی حرکت می کند، شوراهای اسلامی هستند .

وی ادامه داد: شوراهای اسلامی را نباید در حد شعار بلکه در عمل باور داشت و به اثربخشی آنها اعتقاد داشت. به جرات می توان گفت، شوراهای اسلامی نماد بارز مردم سالاردینی هستند لذا لازم است نقش و جایگاه شوراها بیش از گذشته تقویت شود تا به جایگاه واقعی خود دست یابند .

استاندار مرکزی تصریح کرد: باید از ظرفیت و پتانسیل شوراها به خوبی استفاده کرد و در این راستا نیاز است برخی نواقص قانونی در حوزه اختیارات شوراها رفع شود و دولت کمک کند این نواقص را رفع و فرصت مناسب برای شوراها جهت فعالیت های اثربخش و مطلوب فراهم شود .

آقا زاده در پایان بیان کرد: شوراها نقش بی بدیلی در انتقال خواسته ها و مطالبات مردم با مسئولین دارند، زیرا شوراهای اسلامی نهادی برخاسته از مردم هستند که نیاز است وحدت و انسجام بیشتری در شوراهای اسلامی شهرستان ها، شهرها و روستاها فراهم شود، خوشبختانه در استان مرکزی این وحدت و انسجام بین شوراهای اسلامی شهرستانی، شهری و روستایی ایجاد شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: