• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-3792-5
  • خبرنگار : 10147
  • منبع خبر : ----

دری نجف آبادی:

نواقص قانونی درخصوص جایگاه و اختیارات شوراها در شورای عالی استان ها برطرف شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نقش و جایگاه شوراهای اسلامی در قانون اساسی به خوبی تبیین شده و اگر شوراهای اسلامی از لحاظ قانونگذاری و اختیارات با مشکل مواجه هستند، نیاز است تصحیح نواقص، بخشنامه ها و آیین نامه ها در شورای عالی استان ها انجام شود .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله دری نجف آبادی در نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی استان که در استانداری مرکزی برگزار شد، با اشاره به تاکید قرآن به جایگاه مهم مشورت افزود: جایگاه و نقش اعضای شوراهای اسلامی باید حفظ و از تجربیات و نقطه نظرات آنان استفاده شود، در کلیه جلسات استان چه در حوزه برنامه ریزی و بودجه، اجتماعی، فرهنگی و ... اعضای شورای اسلامی دعوت و حضور داشته باشند تا با همفکری این اعضا به مناطق حاشیه ای، مباحث محیط زیست، دیپلماسی شهری و غیره توجه ویژه ای شود .

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: شوراهای اسلامی باید بیش از گذشته خود را در میدان عمل تثبیت کنند و از لحاظ شیوه های عمل، برنامه ریزی، سیاستگذاری و سلامت در کارها موفق و مطلوب عمل کنند. شوراها باید روابط دو جانبه سازنده و حکیمانه ای بین مردم و مسئولین ایجاد کنند تا در قالب انسجام و وحدت ملی در برابر مشکلات داخلی و توطئه های دشمنان موفق عمل کنیم .

دری نجف آبادی با تاکید بر ضرورت سلامت عملکرد شوراها گفت: پرهیز از هرگونه سیاسی بازی و منفعت طلبی در شوراها ضروری است و مهمتر از همه در کارهای که در حوزه فعالیت آنان نیست، دخالت نکنند .

وی ادامه داد: شوراها قدرت و پتانسیل بسیار عظیمی برای کشور هستند و می توانند برای رفع مشکلات کشور به دولت کمک کنند .

دری نجف آبادی ادامه داد: نیاز است بودجه پایداری برای شهرداری ها و شوراها با کمک دولت در نظر گرفته شود. اگر معاونت هماهنگی شهرداری ها این بودجه پایدار را در اختیار داشته باشند، می توانند بسیاری از مشکلات در حوزه مدیریت شهری را برطرف کنند ولی باید اولویت بندی مناسبی در هزینه ها صورت گیرد .

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در پایان تاکید کرد: تشکیلات گسترده در شهرداری ها یک آسیب جدی است، به جای عریض و طویل کردن این تشکیلات، باید این تشکیلات از لحاظ فکری و اجرایی توسعه یابد و نیروهای کارآمد، دلسوز و وظیفه شناس در شهرداری ها به کار گرفته شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: