• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3391-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

حمایت از معادن و معدن‌کاران در دستور کار جدی قرار دارد

استاندار مرکزی گفت: اجازه آسیب به امنیت شغلی معادن و معدنکاران را نمی‌دهیم و بر اساس نظرات کارشناسی از حوزه کسب و کار در حوزه معدن حمایت ویژه می کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در شورای هماهنگی معادن استان، با اشاره به موضوع یک درصد فروش معادن و فرآورده‌های معدنی، اظهار کرد: در برخی از معادن راه دسترسی به معدن به طور کامل تخریب شده که در این رابطه مسئول معدن باید عوارض و موارد مربوط به خسارت جاده‌ای که با تردد ماشین آلات مربوط به معدن ایجاد می‌شود را بر عهده بگیرد در غیر این صورت برخورد قانونی با وی انجام می‌شود.

وی افزود: اجازه آسیب به امنیت شغلی معادن و معدنکاران را نمی‌دهیم و بر اساس نظرات کارشناسی از حوزه کسب و کار در حوزه معدن حمایت ویژه می کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه شناسایی معادنی که به محیط زیست این استان خسارت وارد می کنند امری ضروری است، گفت: شناسایی این معادن باید مورد توجه جدی قرار گیرد. در عین حال که در حمایت از امنیت شغلی معدن کاران کوتاهی نخواهیم کرد، اما سلامت مردم نیز برای ما اهمیت داشته و از آن نخواهیم گذشت.

 آقازاده بیان کرد: برخی از معادن خسارات زیادی را به استان وارد می‌کنند و در عین حال هیچگونه سودی هم برای استان ندارند. در این رابطه باید دریافت وصولی از این معادن از شنبه ۱۴ مهرماه مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی از معادن سبب تخریب محیط زیست ، طبیعت و جاده می‌شوند باید با فعالیت اینگونه معادن برخورد قاطع صورت گیرد و همچنین تدابیر ویژه ای در این خصوص در نظر گرفته شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: