• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7184-5
  • خبرنگار : 10147
  • منبع خبر : ----

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی:

برخی متولیان فرهنگی در خوابند

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه برخی متولیان فرهنگی در خواب هستند، گفت: شورای شهر اراک عیرغم صرف هزینه های میلیاردی، تاکنون از اختصاص 20 میلیون کمک سالیانه به مرکز مهر والدین که در این رابطه مکلف هم شده است، سرباز زده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی حجت الله درودگر در جلسه بررسی موضوعات سند کاهش آسیب های اجتماعی استان با بیان اینکه با نظارت صرف، مشکلات و نواقص رفع نمی شود، گفت: زیر ساخت های ما در بعضی از قسمت ها همچون نظارت بر عملکرد دستگاه ها در حوزه کاهش ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی در کشور مشکل دارد، بنابراین نیاز است در حوزه نظارتی و کاهش ناهنجاری ها بصورت زیرساختی وارد شده و اقدام شود.

وی ادامه داد: هر دستگاهی سیستم ناظر دارد، علاوه بر آن دادگستری، استانداری و غیره از این دستگاه ها در حوزه های مختلف بطور منظم بازرسی و نظارت انجام می دهند، ولی سوال اینجاست آیا این نظارت ها منجر به نتیجه مطلوب و مورد نظر شده است؟ به عقیده بنده هنوز به این هدف دست نیافته ایم به عقیده بنده طرح نو در نظارت بر دستگاه ها باید طراحی و اجرا شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تصریح کرد: بروکراسی گسترده اداری در کشور ما یک آسیب جدی است، این گستردگی بروکراسی اداری باعث بروز فسادهایی می شود.

درودگر با ابراز گلایه از برخی متولیان فرهنگی، گفت: برخی متولیان فرهنگی ما خواب هستند، به فکر انجام و اثربخشی فعالیت های فرهنگی نیستند. تبیین حجاب و عفاف یک بخش از کار آنان است و در تمامی حوزه های فرهنگی بالاخص شناسایی منکرات فرهنگی ضعیف عمل کرده اند. متولیان فرهنگی تاکنون منکرات فرهنگی که در جامعه در حال رخ دادن است را شناسایی و اقدام برای کاهش آن نکرده اند.

وی ادامه داد: نگاه متولیان فرهنگی و بالطبع نگاه مردم به منکرات فرهنگی اینگونه است که در مقابل این منکرات نیروی انتظامی و سپس دادگستری قد علم کند، در صورتی که اقدام در مقابل این منکرات توسط نیروی انتظامی و دادگستری باید در آخرین مرحله اقدام باشد ولی مدام به ما و نیروی انتظامی انتقاد می کنند که چرا برخورد نمی کنید، حتی در مشکلات اخیر اقتصادی به عدم برخورد ما انتقاد و سوالاتی مطرح است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: معلوم نیست برای بودجه های فرهنگی چه اتفاقی می افتد؟ این معاونت برای هزینه های جاری همچون حق الزحمه روانشناس و مددکاران طرح مرکز مهر والدین که جهت دیدار کودکان طلاق با والدینشان ایجاد شده نیاز به اعتبار داشت، طی جلسه ای شورای شهر اراک مکلف شد در سال 20 میلیون تومان به این مرکز کمک کند، ولی این شورا با وجود حیف و میل هزینه های چندمیلیاردی، متاسفانه تا کنون حاضر نشده این مبلغ را به این مراکز پرداخت کند. این بودجه های فرهنگی کجا می رود؟ شهرداری یک همایش چند صد میلیونی برگزار می کند ولی آیا بازخوردی داشته است؟ باید نظارت و اولویت بندی در این بودجه ها صورت گیرد.

 درودگر گفت: در حال حاضر دو مرکز ملاقات والدین و فرزندان با عنوان مراکز مهر والدین داریم که مرکز شماره یک، کلینیکی تخصصی در حوزه مشاوره و مددکاری است و مرکز شماره دو نیز ساختمانی است که از طرف شهرداری در اختیار ما قرار گرفته است.

درودگر در پایان تاکید کرد: این مراکز در جریان ملاقات فرزندان با والدین خود قطعا دچار مشکلاتی خواهند شد که باید از جانب سرپرست مراکز مربوطه به مراجع قضایی اعلام شود تا ملاقات، در امنیت کامل و آرامش خاطر طفل و والدین صورت پذیرد و برای مثال حکم جلب یکی از والدین ناشی از اختلاف این دو، در زمانی که فرزند در مرکز حضور دارد اتفاق نیفتد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: