• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-9284-5
  • خبرنگار : 10147
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای استان مرکزی

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان مرکزی گفت: اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها، سالانه همزمان با روز جهانی کودک از 16 مهر آغاز می شود و به مدت 120 روز حداکثر تا پایان سال اجرایی خواهد شد و سرانه هر کودک 2500 تومان روزانه است که این مبلغ توسط بهزیستی پرداخت می شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی اعظم علی مددی در مراسم افتتاحیه طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها که در روستای خیرآباد برگزار شد، گفت: باتوجه به اینکه تغذیه عامل اساسی زندگی و زنده ماندن است و با در نظر داشتن این مسئله کـه فقر یکـی از دلایل بروز سوء تغذیه در گروههاي آسیب پذیر از جمله کودکان زیر 6 سال است، بنابراین بهبـود وضـع تغذیـه کودکان در سن رشد، راهکار اساسی جهت ارتقاء سلامت وبهبود رشد فیزیکی و ذهنی است چرا که اساس توسعه پایدار در جوامـع بـه کودکـان سـالم بسـتگی دارد .

 

وی ادامه داد: طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها، سالانه همزمان با روز جهانی کودک از 16 مهر آغاز می شود و به مدت 120 روز حداکثر تا پایان سال اجرا می شود و سرانه هر کودک 2500 تومان روزانه است که این مبلغ توسط بهزیستی پرداخت می گردد.

 

معاون اموراجتماعی اداره کل بهزیستی استان با بیان اینکه وظیفه بهزیستی تقویت و شناسایی استعدادهای نونهالان است، گفت: این طرح درمناطق محروم آغاز شده است. 

 

مددی گفت: مهدهای کودک از منظر بهزیستی صرفاً مراکز مراقبتی، پرورشی و آموزشی نیستند وپایگاهی برای کسب مهارت‌های زندگی، جامعه‌پذیر کردن کودکان، ارتقا، توانمندسازی، رشد و تکامل همه جانبه کودکان هستند.

 

وی اظهار کرد: در استان ما بهزیستی به نمایندگی از دولت متولی این امر است و فراهم کردن یک محیط سالم برای رشد و شکوفایی و هدایت استعدادهای کودکان از مهمترین اهداف بهزیستی است.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان مرکزی هدف از اجرای این طرح را پیشگیری کردن از سوء تغذیه کودکان، جذب بیشتر کودکان در مهدهای روستایی و حاشیه مهد ها، آموزش تغذیه مناسب و سالم عنوان کرد و افزود: باید در راستای گسترده کردن میزان تاثیرگذاری امنیت و سلامت در جامعه به دنبال احیای شعار معروف بهزیستی یعنی "پیشگیری بهتر از درمان است" باشیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: