• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4091-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

هوشمندسازی هزار حلقه چاه کشاورزی استان مرکزی تا پایان 97

استاندار مرکزی گفت: هوشمندسازی هزار حلقه چاه کشاورزی استان مرکزی تا پایان سال 97 انجام شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان با تاکید بر تعیین تکلیف 358 حلقه چاه غیرمجازی که احکام آنها در راستای پر شدن نهایی شده اظهار کرد: چهار هزار چاه کشاورزی نیز در یک پروسه سه ساله باید با صرف 30 میلیارد تومان به  کنتور هوشمند مجهز شوند و در صورتی که بخواهیم یک چهارم آنها را تا پایان امسال انجام دهیم حدود هفت تا هشت میلیارد تومان اعتبار لازم است و باید کارگروه ویژه در این رابطه تشکیل شود.

وی افزود: ممکن است توجه بانک‌ها به آب منطقه‌ای کم باشد و در ارائه تسهیلات مقاومت کنند که در این رابطه هم باید کارگروه تشکیل شود و در نهایت هوشمندسازی کنتور هزار حلقه چاه تا پایان سال 97 انجام شود که اولویت‌بندی و تفکیک آنها برعهده آب منطقه‌ای است و باید به فرمانداران اعلام شود. یک میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات فنی اعتباری برای این موضوع درنظر گرفته شده و مابقی آن هم باید از منابع دیگر تامین شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: کارگروه یاد شده باید با مسئولیت آب منطقه‌ای تشکیل شود که در این راستا استانداری کمک‌های لازم را انجام می‌دهد حتی اگر نیاز باشد بنده شخصا ورود خواهم کرد چراکه هوشمندسازی بعنوان اولویت برای ما حائز اهمیت است.

آقازاده بیان کرد: باید به جای تکرار و تمرکز بر بحران آب راهکار مقابله با کم آبی را پیدا کنیم زیرا رشد جمعیت و مهاجرت سبب از دست دادن منابع تجدیدپذیر شده، با توجه به این شرایط می‌توان گفت که کشور ما در تنش آبی قرار گرفته و میزان مصرف، متناسب با میزان آب موجود نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: