• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4191-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

آب‌ منطقه‌ای استان مرکزی پیگیر جذب 1.5 میلیارد تومان اعتبار کنتورهای حجمی باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی خواستار پیگیری جدی شرکت آب‌ منطقه‌ای استان مرکزی جهت جذب 1.5 میلیارد تومان اعتبار کنتورهای حجمی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در شورای حفاظت از آب استان مرکزی اظهار کرد: انتظار می‌رود شرکت آب منطقه‌ای استان پیگیری موضوعات را تنها به ختم محدود نکند، در رابطه با اختصاص 1.5 میلیارد تومان برای کنتورهای حجمی ظاهرا تنها یک مراوده کوچک میان شرکت آب منطقه‌ای و بانک عامل انجام گرفته در حالی که حداقل باید به منظور انتقال مفاهیم و موضوعات یک جلسه تشکیل می شد که متاسفانه این اقدام در استان مرکزی به خوبی صورت نگرفته است.

وی درخصوص مصوبه موجود در امر سازگاری با کم‌آبی گفت: این موضوع توسط هیات وزیران به تصویب رسیده است و مجموعه استان تنها می‌تواند در زمینه هماهنگی اعمال نظر کند و اجازه دخالت در امور اجرایی را ندارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: 1.5 میلیارد تومان اعتبار به منظور تجهیز چاه‌های آب کشاورزی استان به کنتورهای هوشمند ابلاغ شده و در این راستا لازم است که شرکت آب منطقه‌ای پیگیری جدی برای جذب این اعتبار داشته باشد و به سرعت برای رفع موانع اداری اقدام کند.

فرخی بیان کرد: در راستای دستیابی به منابع مالی پیش‌بینی شده در این بخش باید پیگیری لازم شکل گیرد تا در این صورت تصمیمات دولت در راستای مصرف بهینه آب کشاورزی و مدیریت مصرف آب محقق شود.

به گزارش ایسنا، شهردار اراک نیز در این جلسه گفت: 35 هکتار از فضای سبز اراک به سیستم آبیاری نوین برای صرفه‌جویی در مصرف آب انجام شده و 10 هکتار نیز در دست اجرا است.

داوود تاجران افزود: طبق مصوبه شورای حفاظت منابع آب استان کاشت چمن در اراک نیز ممنوع شده و به منظور جبران فضای سبز، کاشت گونه کم‌توقع آب، شناسایی و جایگزین شده است.

وی اضافه کرد: آموزش کارگران برای حداقل مصرف آب در آبیاری فضای سبز بخشی از برنامه شهرداری اراک برای مدیریت مصرف آب فضای سبز است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: