• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4291-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

30 دستگاه واگن تولیدی واگن پارس اراک به مشتریان تحویل شد

30 دستگاه واگن تولید شده در شرکت واگن پارس اراک به مشتریان تحویل شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محسن سعید بخش مدیر عامل شرکت توکا ریل در حاشیه مراسم تحویل واگن های تولید شده توسط شرکت واگن پارس گفت: شرکت توکاریل به عنوان بزرگترین شرکت حمل و نقل کشور در جهت توسعه‌ کمی و کیفی خود، برنامه‌ریزی توسعه ای را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در خصوص همکاری با شرکت واگن پارس نیز گفت: در حال حاضر بهترین واگن هایی که در سطح کشور می توانیم داشته باشیم، واگن‌های شش محوره‌ای هستند که قابلیت حمل 105 تن بار را دارا هستند. افتخار شرکت توکاریل این است که سفارشات خود را به منظور ایجاد اشتغال و خودباوری به شرکت های داخلی می دهد تا به این باور برسند که حتی در شرایط تحریم هم می توانند بهترین واگن را تولید کنند.

 سعید بخش خاطر نشان کرد: ما از سرعت تحویل واگن‌ها، کاربری آن‌ها و قابلیت آن‌ها بسیار راضی هستیم و امیدواریم که بتوانیم در مراحل مختلف نیز سفارشات خود را به شرکت واگن سازی پارس ارائه دهیم.

مدیرعامل شرکت توکا ریل به تعداد واگن های تحویل گرفته شده از این شرکت نیز اشاره ای کرد و گفت: خوشبختانه در این مرحله تاکنون 325 واگن خود را طی سه سال گذشته تحویل گرفته‌ایم. این شرکت در نیمه دوم سال گذشته تعداد 105 واگن را با سرعت خوبی تحویل داد که امیدواریم تا پایان دی ماه نیز 105 واگن دیگر را به ما تحویل بدهند. سفارش بعدی ما 200 عدد واگن خواهد بود.

وی افزود: استراتژی شرکت توکاریل، هم توسعه کیفی و هم توسعه کمی است. امیدواریم با استفاده از ظرفیت بتوانیم واگن های لبه کوتاه خود را نیز سفارش بدهیم. ضمن این که با هماهنگی مسئولین ذیربط به دنبال این هستیم که 80 دستگاه لوکوموتیو را نیز به عنوان بخش خصوصی به چرخه ریلی کشور اضافه کنیم. اگر توان ساخت این لوکوموتیوها در داخل کشور وجود داشته باشد، از ظرفیت های داخلی در تولید استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم به توان راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیافزاییم.

وی در خصوص صرفه جویی ارزی ناشی از سفارش به شرکت واگن پارس نیز گفت: خرید و سفارش واگن از شرکت واگن سازی پارس یک صرفه جویی ارزی را برای ما و کشور دربرداشته است؛ ضمن اینکه ما باید اهتمام لازم را برای حمایت از تولید ملی داشته باشیم چراکه هم بحث اشتغال را در پی دارد و هم این که می تواند به بحث خودکفایی در کشور کمک کند. اینکه نگاه ما به بیرون از مرزهای کشور باشد و همیشه بخواهیم از تولیدات خارجی استفاده کنیم، جزو استراتژی های شرکت ما نیست.

به گزارش ایسنا، محمدرضا مختاری، مدیرعامل شرکت واگن سازی پارس اراک نیز در حاشیه این مراسم گفت: در حال حاضر شرکت واگن پارس برای تولید 600 دستگاه واگن باری قرارداد دارد که امروز یک پارت آن به سفارش دهنده تحویل خواهد شد. این واگن ها، شامل واگن های لبه کوتاه، لبه بلند و واگن های حمل اسید است.

وی افزود: شرایط حاکم بر اقتصاد کشور باعث شده که توان مالی مشتریان ما کاهش یابد که امیدواریم با حمایت مسئولین این مسائل و مشکلات رفع شود. دولت باید کمک ویژه‌ای را در این قسمت انجام دهد و از محل هایی که صلاح می بیند، یارانه‌ای را به شرکت های خریدار واگن پرداخت کند و تسهیلات مناسبی را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا ما بتوانبم این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: