• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4891-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مديرعامل صندوق بيمه سرمايه گذاري معادن خبر داد:

پرداخت ٧٧ ميليارد تومان تسهيلات به صنعت سنگ کشور در سال گذشته

مديرعامل صندوق بيمه سرمايه گذاري معادن كشور گفت: سال گذشته ٧٧ ميليارد تومان تسهيلات به بخش صنعت سنگ، معدن، فرآوري و اكتشاف براي ٤٠٥ پروژه پرداخت شده است كه البته با توجه به پتانسيل هاي موجود رقم بالايي محسوب نمي شود.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، فرید دهقاني در آيين افتتاح يازدهمين نمايشگاه بين المللي سنگ ايران در محلات با اشاره به  حمايت صندوق از معادن اظهار كرد: صندوق بيمه سرمايه گذاري معادن كشور براي پوشش ريسك اكتشاف، ريسك قيمت ها و نوسانات، تغيير قوانينی كه منجر به زيان معادن مي شود و فرآوري و تكنولوژي آمادگي كمك دارد، همچنين يارانه سود تسهيلات براي واحدهاي فرآوري سنگ با نرخ حداقل ٨ درصد اعطا مي‌شود و اين امر در حال اجراست.

دهقان اضافه كرد: صندوق آماده انعقاد قرارداد و تامين منابع جهت استفاده از ماشين آلات معدني است.

به گزارش ايسنا، رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزي نیز با اشاره به برگزاري ١٢ جلسه شوراي سياستگذاري صنعت سنگ استان افزود: استان مركزي تنها استاني است كه از تخفيف ١٠ درصدي مطالعات معدني استفاده كرده است.

محمدرضا حاجي پور اضافه كرد: پرداخت تسهيلات ارزان قيمت در دستور كار سازمان است و تمامي معادن مي‌توانند از قابليت استفاده از تسهيلات كم بهره استفاده كنند.

وي با اشاره به حضور شركت هپكو در نمايشگاه گفت: لازم است به امر توليد و الزامات فعاليت هاي معدني توجه شود، همچنين بازسازي و نوسازي ماشين آلات معدني و واحدهاي فرآوري و آموزش فعالسازي بخش توليد، فروش و بازاريابي ضروري است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: