• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2687-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

کتاب تحلیل سازه‌ها و مقاومت مصالح رونمایی شد

کتاب تحلیل سازه‌ها و مقاومت مصالح به همت انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سرپرست جهاد دانشگاهی استان مرکزی در آیین رونمایی از 2 کتاب تحلیل سازه‌ها و مقاومت مصالح که توسط انتشارات جهاد دانشگاهی استان منتشر شده است، افزود: جهاد دانشگاهی استان مرکزی اقدامات متنوعی را دنبال می‌کند که انتشار کتاب توسط سازمان انتشارات در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی از جمله اقدامات فرهنگی این نهاد انقلابی و علمی است.

مسعود شهرجردی تصریح کرد: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی از ابتدا کمک به مترجمین و مولفین در صدر برنامه‌های خود قرار داده است و بنا دارد هر ماه از یک عنوان کتاب رونمایی کند.

به گزارش ایسنا، مولف کتاب تحلیل سازه‌ها و مقاومت مصالح با ابراز امیدواری نسبت به اثربخش بودن این کتاب جهت رفع نقاط ضعف موجود اظهار کرد: این کتاب‌ها ماحصل تلاش‌های 11 ساله است به طوری که تالیف آن از سال 1386 آغاز و در واقع در سال 1389 پایان یافت، اما طی سال‌های اخیر روان‌سازی و اثربخشی آن در امر آموزش و یادگیری دانشجویان به آزمون گذاشته شد و هر مبحثی که یادگیری آن برای دانشجو دشوار بود، تسهیل و ساده‌سازی شد.

علی مهبد هدف از تالیف این کتاب را تدوین درس‌نامه‌ای برای دانشجویان رشته‌های مکانیک و عمران در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانست و افزود: کتب موجود در این حوزه قطور، حجیم و ثقیل است و به همین منظور ریزش دانشجو بیشتر و قبولی در برخی واحدها دشوار بود که تلاش بر تدوین کتابی با حجم کم، اما ماهیت علمی و روان شد.

وی بیان کرد: این کتاب در محلات، اراک و خمین تدریس و محتوی آن نیز آزمون شده است و امروز رسما به عنوان یکی از مناسب‌ترین کتاب‌ها برای تدریس در رشته‌های مکانیک و عمران رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: