• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-10284-5
  • خبرنگار : 10147
  • منبع خبر : ----

طرح جامع "بررسی علل خشونت" در استان مرکزی اجرا می شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: بر اساس فراخوان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی با همکاری استانداری در نظر دارد "طرح جامع بررسی علل خشونت در استان مرکزی با تأکید بر ارائه راهکار در جهت کاهش آسیب های منجر به ایراد ضرب و جرح عمدی طی سال های 1391 الی 1396" را اجرایی کند. 

حجت‌اله درودگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: در راستای اجرای ماده 56 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و دستورالعمل اجرایی بند (ح)تبصره (9) قانون بودجه سال 1397، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی با توجه به تصویب اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی در شورای برنامه‌ریزی استان، از  کلیه مراکز پژوهشی و فناوری در دستورالعمل ماده 56 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت "دانشگاه ها، موسسات آموزشی عالی دولتی یا غیردولتی، موسسات پژوهشی یا فناوری دارای مجوز از یکی از مراجع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا مجلس شورای اسلامی و همچنین شرکت‌های دارای تأییدیه دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری ها و اختراعات" در حوزه‌های مرتبط با عناوین پژوهشی مورد نیاز دعوت به عمل آمده است.

وی ادامه داد: بر اساس این فراخوان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی با همکاری استانداری مرکزی در نظر دارد "طرح جامع بررسی علل خشونت در استان مرکزی با تأکید بر ارائه راهکار در جهت کاهش آسیب های منجر به ایراد ضرب و جرح عمدی طی سال های 1391 الی 1396" را اجرایی  کند.  

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تصریح کرد: در جامعه آماری این طرح ویژگي‌هاي دموگرافیک (سن، جنس، تاهل، تحصیلات، اشتغال، محل سکونت، خاستگاه خانوادگي و غیره) بررسی می شود. اولین جامعه آماری مورد مطالعه، کلیه افراد دستگیر شده در پرونده های نزاع در شهر اراک است و دومین جامعه آماری شهروندان بالای 15 سال که جامعه آماری آنها بر اساس سرشماری سال 95 است.  همچنین محدوده مکانی این تحقیق شهر اراک و محدوده زمانی طی سال‌های 1391 تا 1396 است.

درودگر گفت: با توجه به آمارهای موجود در سیمای جرایم استان، از 10 اتهام اصلی 5 مورد آن شقوق مختلف جرایم  خشونت زا در استان مرکزی است که منجر به ایراد ضرب و جرح یا صدمه عمدی شده است . به همین دلیل ضرورت انجام طرح ها و پژوهش‌های دانشگاهی و ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی از سوی مجریان طرح از اهداف مهم و اصلی این طرح است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در پایان بیان کرد: علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر از این طرح و دانلود فایل های پیوست به سایت دادگستری کل استان مرکزی به آدرس   http://dadgostari-mr.ir   مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: