• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-10784-5
  • خبرنگار : 10013
  • منبع خبر : ----

در انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران؛

مطالعات ملی محیط زیست و شبکه های برق کلید خورد

در انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران، مطالعات ملی محیط زیست و شبکه های برق کلید خورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از توزیع برق استان مرکزی، "مهندس حسینی " معاون انتقال شرکت توانیر در اولین جلسه کمیته ملی محیط زیست و شبکه  برق ایران  به بیان اهمیت انجمن های علمی  توسعه یافتگی کشورها پرداخت و بر ارسال آیین نامه کمیته مطالعات محیط زیست و شبکه های برق با توجه به رسالت انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران برای کلیه اعضا جهت بررسی تاکید کرد.

"مهندس محمد اله داد" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز در این جلسه از فعالیت های محیط زیستی و صنعت برق اعم از پسماندهای صنعت برق مانند روغن در ترانس، مقره های معیوب، انرژی های تجدید پذیر و ... سخن گفت.

وی همچنین با توجه به فعالیت های مثبت دو سال اخیر درخصوص حفاظت پرندگان در برابر شبکه های برق در استان مرکزی، گزارشی در این خصوص ارائه کرد.

مهندس اله داد بر اهمیت موضوع محیط زیست و تعامل و تقابل آن با صنعت برق تاکید و در خصوص آینده و اهداف کمیته مباحثی بیان کرد.

در این جلسه  تاکید شد با توجه به گستردگی تعامل و تقابل محیط زیست و صنعت برق و اهمیت کاهش قطعی های شبکه ها بر اثر برق گرفتگی و برخورد پرندگان، این موضوع به عنوان یکی از سرفصل های اصلی پیگیری ها قرار گیرد.

در این جلسه بر اطلاع رسانی فعالیت های کمیته در شبکه اجتماعی گروهی، برگزاری جلسات به صورت ماهیانه، راه اندازی سایت محیط زیست، تهیه لیست پیش نویسی از فعالیت های محیط زیستی در تعامل و تقابل با صنعت برق، تهیه مشخصات فنی تجهیزات نوین و موجود مرتبط با محیط زیست اعم از کاورهای عایق مقره و کاور بوشینگ و.... و ابلاغ پیش نویس آیین نامه کمیته به اعضا تاکید شد.

گفتنی است، در پایان این جلسه با رای گیری اعضای کمیته "مهندس محمد اله داد" به عنوان رییس کمیته ملی محیط زیست و شبکه برق ایران  و" مهندس علی اکبر بصیری" به عنوان دبیر این کمیته انتخاب و همچنین  مقرر شد دبیرخانه کمیته در شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در شهرستان اراک مستقر شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: