• دوشنبه ۲۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

نیاز به هدایت‌گری قرآن، امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود

استاندار مرکزی گفت: امروز که بشر آماج هجمه‌ها و جاذبه‌های مختلف قرار گرفته، بیش از هر زمان دیگری نیاز به هدایت‌گری قرآن احساس می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن که به میزبانی این استان در مجتمع کوه نور اراک برگزار شد، اظهار کرد: این رویداد بزرگ ‌قرآنی که در دو هفته اخیر با حضور تعدادی از قاریان، داوران و خواهران و برادران شرکت کننده برگزار شد، افتخار بزرگی برای استان مرکزی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات بهترین، بزرگ‌ترین و بیاد‌ماندنی‌ترین رویداد فرهنگی بود که با برنامه‌ریزی کامل در استان مرکزی برگزار شده، گفت: قرآن معجزه جاودان است و تا روز قیامت برای انسان‌ها و مسلمانان و بهره‌مندی آنها از این کتاب آسمانی باقی خواهد ماند.

استاندار مرکزی بیان کرد:  یکی از صفات قرآن هدایت‌گری است، قرآن با استفاده از این ویژگی ما را رهنمون می‌سازد و هماهنگ کننده بین عقیده و عمل است و تمامی افراد را به سوی معنویت هدایت می‌کند.

آقازاده خاطرنشان کرد: قرآن سبب رشد انسان شده و او را از صفاتی مانند بد‌اخلاقی دور می‌سازد، این کتاب آسمانی کتاب اصول و عقاید است که همواره معرفت را به مسلمانان می‌آموزد.

وی تاکید کرد: در قرآن دستورالعمل‌ها و قواعدی وجود دارد که سازگار با تمامی افراد است، امروز که بشر آماج هجمه‌ها و جاذبه‌های مختلف قرار گرفته و بیش از هر زمان دیگری نیاز به هدایت‌گری قرآن احساس می‌شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: قرآن دربردارنده مجموعه‌ای از آموزه‌های ناب است که این آموزه ها با برگزاری مسابقات و جشنواره‌های قرآنی به زیبا‌ترین و بهترین شکل در سبد اطلاعات فرهنگی مردم قرار می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: