• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-16284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

بیشترین جرائم زنان زندانی در استان مرکزی در حوزه مواد مخدر است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت: بیشترین جرائم زنان زندانی در استان مرکزی در حوزه مواد مخدر بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، زهرا فرجی در کارگروه امور بانوان استان مرکزی با دستور کار جرائم زنان در استان و خانواده زندانیان و جایگاه خانواده در جامعه که در محل اداره کل زندان های استان برگزار شد، با اشاره به وضعیت زنان زندانی در استان مرکزی، اظهار کرد: طبق آخرین تحقیقات انجام شده 70 درصد زنان زندانی زیر 40 سال هستند و بیش از 60 درصد آنها متاهل هستند، همچنین 70 درصد افراد مذکور زنان سرپرست خانوار و دارای فرزند هستند.

وی افزود: 40 درصد از زندانیان زن ملاقات کننده ندارند و شرایط پذیرش مجدد برای این زنان در خانواده وجود ندارد که نیاز است طرح‌های حمایتی خاص در قالب طرح‌هایی به عنوان جایگزین حبس برای زنان تبیین شود، چرا که زندان جای زنان نیست.

وی افزود: در رابطه با اشتغال زنان رای باز به عنوان جایگزین حبس، یک گلخانه ایجاد شده بود ولی با وجود پیگیری‌های انجام شده در خصوص فعالیت زنان در این مرکز، متاسفانه مدتی است که آقایان در این گلخانه فعالیت دارند که تقاضای من است که با توجه به اینکه این گلخانه ویژه زنان زندانی رای باز است، پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام گیرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی تصریح کرد: با توجه به گزارشات ارائه شده از اداره زندان‌ها، مقررشده که هرکدام از دستگاه‌های اجرایی که خدمات قابل ارائه برای زنان زندانی و خانواده‌های آنها دارند، در نشستی حمایت‌های خود را اعلام کنند.

فرجی اضافه کرد: در رابطه با ایجاد اشتغال و ایجاد سرپناه برای زندانیان و خانواده‌های آنها، طرح‌های مرتبط با اشتغال زنان زندانی از طریق ارائه تسهیلات ارزان قیمت با همکاری خیران و سمن‌ها در حوزه زنان و خانواده عملیاتی و اجرایی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: