• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-992-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

از واگذاری طرح‌های بزرگ به بخش خصوصی نباید ترسید

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با ارائه پیشنهادی مبنی بر واگذاری پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک به بخش خصوصی گفت: نباید از واگذاری طرح‌های بزرگ به بخش خصوصی ترسید .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، دکتر علي‌اکبر کریمی در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان مركزي در خصوص واگذاري طرح‌هاي نيمه تمام استان به بخش عمومي و خصوصي با بیان اینکه موضوع طرح‌های نیمه‌تمام به معضل جدی در کشور بدل شده است، اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور 500 تا 600 هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این رقم نشان از ارزش این پروژه‌ها و ضرورت تکمیل آنهاست.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی از طرح‌های نیمه‌تمام در یک دستگاه‌ اجرایی تجمیع شده است که گاها ضرورت تکمیل منتفی و یا توان تکمیل آن وجود ندارد، اما دستگاه دیگر توان لازم جهت تکمیل و نیازمند پروژه است می‌توان به دور از تعصب دستگاهی طرح نیمه‌تمام بین دستگاه‌های اجرایی تبادل شود.

کریمی با اشاره به اینکه در واگذاری‌های می‌توان از ظرفیت نهادهای عمومی و غیردولتی نیز استفاده کرد، گفت: بخشی از طرح‌های نیمه‌تمام مربوط به روستاهاست که دهیاری بهترین محمل جهت واگذاری طرح‌ها قلمداد می‌شود و در نقاط شهری نیز شهرداری‌ها بهترین گزینه واگذاری به شمار می‌روند.

وی اضافه کرد: برای جلب مشارکت مردم در واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام نیز می‌توان با تاکید بر NGO ها و موسسات خیریه کار را پیش برد، اما نکته مهم در واگذاری تشریفات قانونی است، مسلما رعایت تشریفات ضروری است، اما باید سازوکار حاکم بر این واگذاری‌ها مشکل‌آفرین نشود، همچنین امکان تغییرکاربری برخی طرح‌های نیز باید احصا و اعلام شود چراکه ممکن است کاربری تعریف شده برای یک طرح توسط دستگاه‌ اجرایی برای بخش خصوصی مطلوبیت نداشته باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی استفاده از ظرفیت نهادهای انقلابی همچون سپاه پاسداران در واگذاری‌ها را یک گزینه مناسب دانست و گفت: اگر هدف واگذاری‌ها کوچک‌سازی دولت و نجات کشور از این تعداد طرح‌ نیمه‌تمام است، نباید خود را محدود به واگذاری‌ها کوچک کنیم و با تدوین راهکار قانونی و شفاف خصوصی‌سازی طرح‌ها بزرگ را دنبال کرد.

کریمی تاکید کرد: می‌توان زمینه ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) اراک با منابع غیردولتی را فراهم کرد چه بسا که برای خصوصی‌سازی این بیمارستان متقاضیانی اعلام آمادگی داشته‌اند و تنها باید با بسترسازی قانونی و توجه به همه جوانب بدون ترس، واگذاری طرح‌های بزرگ به بخش خصوصی را عملیاتی کرد.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه دیگر نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه 98 بیان کرد: اخیرا پیشنهاداتی همچون واردشدن نام اراک به عنوان یک کلانشهر درگیر آلودگی و تعدادی از طرح‌های ملی در بودجه 98 به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه شده است.

سید مهدی مقدسی با اشاره به روند ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) اراک افزود: طی هماهنگی صورت گرفته بانک ملت مبلغ 50 میلیارد تومان تسهیلات جهت تسریع در ساخت این بیمارستان مصوب کرده است و هفته آینده نیز اولین قسط این وام پرداخت خواهد شد که در سرعت بخشیدن به روند ساخت بسیار موثر است، همچنین لازم است که ملاقاتی توسط تیم مدیریتی استان و مجمع نمایندگان با دکتر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور جهت ارائه مجموعه نیازهای استان و لحاظ شدن در بودجه 98 انجام گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: