• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-991-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان ملی استاندارد ایران:

استاندارد پل ارتباطی مردم در اقصی نقاط دنیاست

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد به عنوان پل ارتباطی بین مردم در اقصی نقاط دنیا شناخته می‌شود، استاندارد زبان فنی تعاملات تجاری در تجارت بین‌المللی است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مسلم بیات در مراسم روز ملی استاندارد در اراک، اظهار کرد: علم با اندازه و اندازه‌گیری شکل گرفت و هرچه قابل اندازه‌گیری نباشد قابل مدیریت نیز نیست و هرچه آنچه قابل مدیریت نباشد بهبودپذیر نیست. در نتیجه به منظور افزایش و بهبود موضوعات باید بتوان با مقیاس‌ها و معیار‌ها کار اندازه‌گیری و سنجش را به عنوان استاندارد انجام داد .

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: استاندارد به عنوان پل ارتباطی بین مردم در اقصی نقاط دنیا شناخته می‌شود، استاندارد زبان فنی تعاملات تجاری در تجارت بین‌المللی است، استاندارد به عنوان یک مکانسیم قدرتمند می‌تواند تغییرات بزرگی را در زندگی ایجاد کند، هرچه جامعه پیچیده‌تر می‌شود نیاز ما به استاندارد نیز بیشتر احساس می‌شود .

بیات بیان کرد: استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی شعار روز جهانی استاندارد و نمایانگر ورود به دنیای جدید فناوری است، در این برهه باید پا به پای دانش روز حرکت کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت های بشر در بخش فیزیک، علوم دیجیتال و زیست بوم در قرن 21، افزود: در شرایط کنونی دنیا استاندارد از مرحله اختیاری بودن گذر کرده و ناگزیر به استانداردسازی هستیم .

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران عنوان کرد: استفاده نکردن از دانش فنی استاندارد ظلم بزرگی است که بشر در حق خود خواهد کرد، سازمان‌های هوشمند و متعالی مدیرانی دارند که آینده‌نگری کرده و آینده را می‌سازند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: