• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-4084-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شهرک سلامت، توسعه دهنده گردشگری سلامت در استان مرکزی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک گفت: راه اندازی شهرک سلامت، گردشگری سلامت استان مرکزی را توسعه می‌بخشد.

ایرج رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص پیشنهاد احداث شهرک سلامت در اراک بیان کرد: شهرک سلامت می‌تواند با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان اثربخشی بالایی در حوزه گردشگری سلامت داشته باشد.

وی با اشاره به پیشنهاد مکانیابی این شهرک در مجاورت بیمارستان امام خمینی(ره) اراک، در کنار دره گردو و اراضی نزدیک بیمارستان یا در مسیر فرودگاه اراک افزود: شهرک سلامت می‌تواند منجر به توسعه گردشگری و جذب توریست درمانی شود و قطعا ارزش افزوده و پیشرفت اقتصادی را برای شهر به ارمغان می‌آورد.

رضایی با تاکید بر ضرروت ساماندهی مطب پزشکان و مراکز درمانی اراک که با ایجاد شهرک خودرو قابل ساماندهی است، گفت: ساماندهی مطب‌ پزشکان و همچنین ایجاد شهرک سلامت در استان مرکزی باید انجام شود، چراکه ظرفیت‌های درمانی و پزشکی شاخص در اراک برای ارائه خدمات با فرصت‌ها و تهدیدهای مختلفی روبروست.

وی افزود: نوع پراکنش مطب‌های پزشکان و موارد ترافیکی، ظرفیت‌های شهر اراک در حوزه درمانی را تحت‌الشعاع قرار داده است که در شرایط کنونی باید این مشکلات جهت استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود مدیریت شود.

رضایی اظهار کرد: مسلما با دسته‌بندی مباحث، اولویت‌بندی طرح‌ها و لزوم ساماندهی مراکز درمانی و مطب‌ها می‌توان برای آینده طرح اثربخشی رادر این حوزه به اجرا رساند.

 

‍ ‍ ‍

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: