• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-787-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

رئیس پیام نور استان مرکزی:

منطقه بندی پیام نور خللی در اجرای امور استانی این دانشگاه ایجاد نمی‌کند

رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه استان مرکزی همچنان بر قوت خود باقی است، در نتیجه خدمات این دانشگاه علیرغم منطقه بندی انجام شده، همانند سابق در داخل استان شکل می‌گیرد و روال کاری نیز مانند گذشته اجرایی شده و این منطقه بندی خللی در اجرای امور ایجاد نمی‌کند.

علی‌اکبر ملکی‌راد در گفت‌وگو ‌با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص منطقه بندی شدن دانشگاه‌های پیام نور کشور گفت: تقسیم بندی مراکز و شعب دانشگاه‌های پیام نور در استان‌های کشور با راه‌اندازی دبیرخانه برای این مناطق اجرا شده است.

وی افزود: منطقه‌بندی دانشگاه‌های پیام نور به صورت کشوری انجام شده و هر چند استان یک دبیرخانه در یک استان مشخص تشکیل داده‌اند که در این راستا استان مرکزی، قزوین و همدان یک دبیرخانه در استان همدان تشکیل داده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه دانشگاه استان مرکزی همچنان بر قوت خود باقی است، در نتیجه خدمات همانند سابق در داخل استان شکل می‌گیرد و روال کاری نیز مانند گذشته انجام می‌شود، در بحث آمایش سرزمین؛ منطقه بندی دانشگاه پیام نور همانند وزارت علوم در جهت اخذ رشته و دانشجو به صورت منطقه‌ای و آمایش بهتر رشته‌ها صورت گرفته است.

ملکی‌راد با اشاره به یکی از پتانسیل‌ها و مزیت‌های این اقدام، گفت: تصمیماتی از جمله انتخاب هیئت علمی برای دانشگاه‌ها در گذشته در استان انجام می‌گرفت و می‌بایستی هیئت علمی هم صرفا از استان انتخاب می شد، اما با این اقدام می‌توان این انتخاب را به صورت منطقه‌ای انجام داد.

وی رشد متناسب واحدهای مختلف مجموعه آموزش عالی در کشور متناسب با انجام وظایف و بررسی و شناسایی ساختارها و مشخصه‌های آموزش عالی کشور در هر یک از واحدها از دیدگاه فعالیت‌های منطقه‌ای و انجام برنامه‌ریزی در سطح ملی و کلان را از اجمله اهداف این اقدام دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: