• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-2592-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پیام مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرار رسیدن ۱۳ آبان ماه

مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرار رسیدن ۱۳ آبان ماه، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، پیامی صادر کرد:

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، متن این پیام که یک نسخه از آن به دفتر خبرگزاری ایسنا رسیده به شرح ذیل است:

سیزده آبان یادآور حماسه های ماندگاری است که زنده نگه داشتن آن حماسه ها موجب غرور و افتخار ملی است.

سیزده آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روزی است که دانش آموزان این مرز و بوم حماسه هایی از جنس فداکاری، ایثار و عشق آفریدند، حماسه هایی که عظمت خویش را از قلبهای سبز و مالامال از عطوفت نونهالان عاشق به عاریه گرفت و سربلندی خود را از استقامت و پایمردی بزرگ مردانی کوچک به ارث برد.

سیزده آبان بستر وقایع مهمی از جمله  تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه (۱۳ آبان ۱۳۴۳)، شهادت جمعی از دانش آموزان و دانشجویان (۱۳ آبان ۱۳۵۷)  و تسخیر لانه جاسوسی (۱۳ آبان ۱۳۵۸) است که هر کدام نقطه عطفی در تاریخ شکوهمند این کشور شده اند.

اکنون و در شرایط حساس کنونی نیز ملت بزرگ ایران بویژه جوانان، دانشجویان، دانش آموزان و خیل عظیم مردم در سراسر کشور و استان پر افتخار مرکزی با حضور چشم گیر و دشمن شکن خود بار دیگر توطئه های استکبار جهانی را خنثی کرده و مسیر روشن استکبارستیزی را ادامه خواهند داد.

مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموزان شهید در راه مبارزه با استکبارجهانی، از عموم مردم استان میخواهد که با توجه به شرایط حساس موجود در منطقه، آئین گرامیداشت این روز را پرشورتر و پرصلابت تر از گذشته برپا و بار دیگر نقش های شوم بدخواهان را نقش برآب کنند.

همچنین این روز پرشکوه را به دانش آموزان و آینده سازان کشور عزیز ایران و جوانان غیور استان مرکزی تبریک گفته و امیدوار است با همت و تلاش همگان، ايران بزرگ در آینده ای نزدیک به جايگاه واقعی خود دست یابد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: