• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2791-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با ایسنا:

جلوگیری از صادرات به منزله محروم کردن تولیدکنندگان از بازارهای خارجی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: جلوگیری از صادرات به منزله محروم کردن تولیدکنندگان از بازارهای خارجی است.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: در شرایط فعلی اقتصادی کشور شاهد افزایش قیمت تمام شده محصولات و کالاهای تولیدی در کشور هستیم.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت تمام شده تولید کالا در کشور یک واقعیت است، افزود: بدترین حالت این است که بخواهیم از واقعیت فرار کنیم و در توجیه گرانی کالا بخواهیم مانع از صادرات محصولات تولیدی شویم.

رئیس کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جلوگیری از صادرات کالا موجب کاهش میزان تولید از یک طرف شده و از طرف دیگر در کاهش قیمت تمام شده کالای تولیدی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب محرومیت تولیدکنندگان از مزیت صادراتی کالای تولیدی خواهد شد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: رونق صادرات مرغ و سایر مواد پروتئینی و لبنی موجب خواهد شد تا فضای جدید و بازاری برای مواد لبنی و پروتئینی در بازارهای خارجی صورت گیرد و خرید بازار خارج موجب افزایش تولید به میزان دو تا سه برابر خواهد شد.

وی از بین بردن زمینه بروز فساد در کشور را چاره اساسی حل مشکلات بیان کرد و بر آزادسازی و آشکار سازی قیمت‌ها و داد و سند در جامعه و تن دادن به قیمت‌های واقعی تاکید کرد و افزود: با آزاد سازی و پذیرش قیمت‌های واقعی بسیاری از رانت‌ها، سوء استفاده‌ها و فسادهای اقتصادی از بین خواهد رفت.

وی به ظرفیت بیش از سه میلیون تنی تولید گوشت مرغ در کشور اشاره کرد و با تاکید بر اینکه نیاز کشور در بالاترین حد خود به گوشت مرغ هیچگاه به دو میلیون تن نرسیده است، افزود: بر این اساس می طلبد تا ضمن برآورد میزان تولید و مصرف، بخشی از تولید گوشت مرغ  به چرخه صادرات وارد شود تا بتوان هم تعادل نسبی در قیمت‌ها بوجود آورد و هم ارزآوری برای کشور ایجاد کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: