• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-6084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

5 درصد مشترکین برق استان مرکزی پرمصرف هستند/افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف تا ماه آینده

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: 5 درصد مشترکین برق استان مرکزی پرمصرف هستند و پیش‌بینی می‌شود تا ماه آینده تعرفه این مشترکان افزایش یابد.

محمد اله ‌ داد در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه بیش از 700 هزار مشترک در استان مرکزی وجود دارد و در سال‌های 95 و 96 رتبه نخست کشور در مصرف بهینه برق به این استان تعلق گرفته است، افزود: حدود چهار تا پنج درصد از مشترکین استان مرکزی بیشتر از الگوی مصرف، برق استفاده می‌‌کنند.

وی با بیان اینکه در هفت ماهه نخست امسال با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و رشد استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده، متوسط قبوض خانگی برق 33 هزار تومان بوده است، افزود: با توجه به اینکه برق در ایران با سوبسید و یارانه ارائه و محاسبه می‌شود، در واقع مشترکین پر مصرف حقوق مشترکین کم مصرف را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند که در این راستا طبق مذاکرات دولت و مجلس پیش‌بینی می‌شود که تعرفه برق مشترکان پر مصرف از ماه آینده افزایش پیدا کند، اما به طور قطع برای سال آینده و شروع فصل گرما در صورتی بیش از حد مجاز برق مصرف شود، حتما تعرفه آنها افزایش می‌یابد .

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: گروه‌هایی جهت تذکر به مشترکان پر مصرف تشکیل شده است، اما تا زمانی که نرخ تعرفه برق واقعی نشود و یارانه به افراد کم‌مصرف و آسیب‌پذیر تعلق نگیرد این مشکل با پیگیری و تذکر حل نخواهد شد .

وی در خصوص افزایش بهره‌وری مصرف برق گفت: طراحی ساختمان‌ها باید به شکلی باشد که در روز از روشنایی طبیعی استفاده شود، اما متاسفانه در برخی اماکن و منازل این موضوع رعایت نمی‌شود، همچنین استفاده بهینه از وسایل نیز در این راستا می‌تواند تاثیرگذار باشد، اما در کل می‌توان گفت که در این رابطه فرهنگ لازم وجود ندارد .

اله‌داد عنوان کرد: تلفات شبکه‌ای برق در حدود 9.5 درصد است که بخشی مربوط به فرسودگی شبکه و بخشی مربوط به افرادی است که بدون لوازم اندازه‌گیری اقدام به مصرف برق می‌کنند که شرعا و قانونا دارای مشکل است و تلفات زیادی در مصرف برق به دنبال دارد و در این رابطه برخورد جدی صورت خواهد گرفت .

انتهای پیام


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: