• جمعه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-3492-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

تاکید دری نجف آبادی بر لزوم وحدت و انسجام ملی برای گذر از تحریم ها

خطیب جمعه اراک اتحاد و انسجام و تاکید بر توان و ظرفیت داخلی در کنار اقدامات مدبرانه را راهکار مهم گذر از تحریم های ظالمانه آمریکا و پیروزی بر نقشه های شوم استکبار عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک با اشاره به توطئه های دشمنان علیه نظام و ملت ایران اظهار کرد: ملت و نظام اسلامی ایران می تواند تحریم های ظالمانه ای که آمریکا علیه این کشور اعمال کرده را کنار بزند.

وی بر لزوم وحدت و همراهی و همکاری و کاربرد اقدامات مدبرانه در این راستا تاکید کرد و گفت: با تکیه بر توان داخلی و وحدت و انسجام می توان این توطئه ها را خنثی کرد. 

وی با اشاره به نقشه ها و برنامه هایی که استکبار جهانی برای ایران و منطقه دارد گفت: رسمیت بخشیدن به رژیم غاصب و منحوس اسرائیل یکی از این اقدامات و نقشه های شوم بود که باید با آن هوشیارانه برخورد کرد.

وی افزود: کشورهای مسلمان باید با وحدت و همراهی در مقابل این نقشه ها ایستاده و با بصیرت و آگاهی در مقابل این توطئه ها عکس العمل نشان داده و با آن مقابله و برخورد کنند.

وی هدف کشورهای استکباری را ایجاد ناامنی و تشنج در خاورمیانه عنوان کرد و گفت: آنان تلاش می کنند کشورهای منطقه را با اولویت کشورهای عرب در برابر ایران قرار دهند و از این رهگذر به اهداف و منافع استعماری خود دست یابند.

دری نجف آبادی وحدت و همدلی را رمز پیروزی بر مشکلات اعم از اجتماعی، اقتصادی و ... دانست و اظهار کرد: انسجام و اتحاد مسیر را برای رفع مشکلات هموار می کند و با این رویکرد در کنار اتکا به توان داخلی می توان موانع را کنار زد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم عمل به آموزه های دینی و استفاده از این ظرفیت عظیم در راستای تقویت جامعه تاکید کرد و افزود: یکی از مواردی که دشمن بسیار از آن هراس دارد عمل به دستورات انسان ساز دین مبین اسلام است.

لزوم استفاده از فرهنگ حاکم بر ماه های محرم و صفر برای ترویج و حفظ اسلام، میلاد رسول اکرم و هفته وقف از دیگر موارد مورد اشاره خطیب جمعه اراک بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: